27. mai 1998 kell 22:00

Ametiautod maksu alla uuel aastal

Esmaspäeval ei jõudnud kaubandus-tööstuskoda ja rahandusministeerium kokkuleppele, millal hakatakse ametiautodega tehtud erasõite maksustama. «Kui selle kokkuleppega minnakse seaduste muutmistele, siis sellisel juhul ta ei hakka sel aastal kehtima,» lausus Lellep.

Rahandusministeerium kavatses erisoodustusi maksustada juba 1. juulist. See tähtaeg ei ole Lellepi sõnul enam reaalne.

Kantsler Lellepi sõnul tuleks muuta ka käibemaksu- ja tulumaksuseadust ning need muudatused ei jõustu enne järgmise aasta algust. Ilmselt jõuavad seadusemuudatused riigikokku alles sügisel, lisas ta.

Lellepi sõnul jõudsid kaubandus-tööstuskoja esindajad ja riigiametnikud esmaspäevasel kohtumisel järeldusele, et autode kasutamise maksustamisel tuleb rakendada tasakaalustatuse printsiipi. Sama summa, mis makstakse isikliku auto kasutamisel ametisõitudeks, võetakse aluseks summale, mille pealt tuleb maksta siis, kui ametiautot kasutatakse isiklikeks sõitudeks. Selleks on Lellepi sõnul praegu 1500 krooni.

Lellep ütles, et sõidupäeviku pidamise kohta on arvamus, et kui tasakaal säilib, pole seda vaja.

Kaubandus-tööstuskoja esimees Toomas Luman ütles pärast esmaspäevast arutelu, et kohtumised rahandusministriga jätkuvad ja praegu on veel vara kommenteerida, milliste tulemusteni nad jõuavad.

«Oleme ideoloogiliselt eri seisukohal, kuid ministeerium ei eita, et meie ideoloogia on ka riigi seisukohalt väga hea,» lausus Luman. «Seetõttu nad lubasid selle küsimuse oma eelarve laekumise seisukohalt läbi arvutada ja meiega taas kohtuda.»

Hetkel kuum