11. august 1998 kell 22:00

Pärnu Rüütli tänava ärikeskuse sisekujundus annab vihje maja ajaloole

Juunis valminud Pärnu vanalinna suurim ärihoone võtab sisenejad vastu siniste, kollaste ja hallide toonidega. Rüütli ärikeskuse sisekujundaja Kaire Kemp-Ti?leri sõnul pidas ta värvivalikul silmas Pärnu suvepealinna kuulsust: sinine sümboliseerib merd ja õhku, kollane aga suve ja päikest.

Tellija tahtis ka sisekujunduse tegemisel näha ökonoomsust, mis lubaks suurt osa majast välja rentida.

Esimesel korrusel paiknevad äri- ja bürooruumid. Ruume ühendavaks jooneks on sarnane vaibamuster, iga rentnik sai valida talle meeldinud värvikombinatsiooni. Koridoris on mustrisse laotud keraamiline põrandaplaat. Ruudud ja triibud järgivad maja välist joont, nii maja välis- kui sisekujunduses on kasutatud sarnaseid elemente. 1930. aastaid meenutav maja annab ise vihjeid ajaloo kohta, arvab sisekujundaja Kaire Kemp-Ti?ler.

Sisekujundusest tõmbavad tähelepanu valgustid. Maja kaasaegse ventilatsioonisüsteemi tõttu oli igal pool lae all palju torusid, valgustite lakke paigaldamiseks ei jäänudki enam ruumi. Sisekujundaja ülesandeks oli muuta kitsad ruumid valgustatuks, efektseks, põnevaks. Koridori seintele paigaldati dekoratiivsed valgustid, omalaadset valgust annab siseakende rida. Atraktiivsed sinise raamiga valgusruudud kohe põranda ääres moodustavad sisekujundaja sõnul huvitava valgusvöö. Uste juures on sinise jääklaasiga täidetud pisikesed ruudukesed.

Esimese korruse suured dekoratiivsed valgustid on sisekujundaja sõnul eriti efektsed õhtusel ajal ja täidavad ka öise valvevalguse funktsioone.

Hetkel kuum