20. august 1998 kell 22:00

Briti-Saksa börsiliit kannustab Põhjala börse

Läinud kuul tulnud teade Londoni ja Frankfurti börsi liitumisest sunnib liitumisplaane kaaluma ka Skandinaavia börse. Tulevaste partneritena peetakse silmas ka Balti riike.

«Euroopas alanud konsolideerumine teeb Norra ja Soome tulevikustrateegia pärast murelikuks,» ütles Per E. Larsson, Rootsi OM Gruppeni president ja tegevjuht. OM Gruppenile kuulub Stockholmi aktsiabörs ning suurim osalus Helsingi börsist. «Arvame, et varsti järgivad sama eeskuju ka Põhjala börsid,» ütles Larsson.

1999. a esimesel poolaastal hakatakse Taani ja Rootsi aktsiatega kauplema ühtses kauplemissüsteemis. OM Gruppen, millele kuulub 20% Helsingi börsist, käivitas läinud aastal ühtse kauplemissüsteemi ka Rootsi ja Norra derivaatidele.

OMil on kliiringsüsteem ka soomlastega, kuid plaanid seda täiustada lükkusid edasi seoses Helsingi börsi ja Soome derivaatide turu ühendamisega. Nüüd on paras aeg Rootsi-Soome koostöö laiendamiseks. «Kaalume võimalusi süsteemi laiendamiseks kõigile toodetele või Helsingi börsi lülitamist koostöösse, mis meil on taanlastega. Helsingi börsile ning samuti norralastele on vastav ettepanek tehtud,» ütles Larsson. «Meile kui Helsingi börsi aktsionärile on selle hea käekäik äärmiselt oluline ning me ei taha, et börs konsolideerumisprotsessis kannatada saaks,» jätkas ta. Pikemas perspektiivis arvab Larsson, et liitumisse kaasatakse ka Balti riikide börsid. «See võtab küll kauem aega, kuid oleks loogiline samm, kui turud küpsemaks muutuvad,» ütles Larsson. DI

Hetkel kuum