1. september 1998 kell 22:00

Ühispank võib suurendada kapitali allutatud laenuga

«Praegu pole selles suhtes veel midagi otsustatud,» ütles Mäggi. «Kui vaadata panga bilanssi ja arenguperspektiive, on näha, et täiendavat omakapitali on selle aasta jooksul vaja ning kõige tõenäolisem variant on allutatud laen.»

Mäggi märkis, et Ühispanga selle aasta kasum läheb Tallinna Panga ostuhinna ja panga raamatupidamisliku väärtuse vahest tekkinud goodwill'i katteks.

«Goodwill'i on tegelikult kasulik tekitada, selle arvel on võimalik makse kokku hoida,» rääkis Mäggi.

Mäggi sõnul vähendab goodwill küll ametlikku kasumit, kuid tegelikult tuleb pangale sisse finantse, mis on tulumaksust vabad.

«Me arvame ka, et Tallinna Panga raamatupidamislikult hinnatud väärtusest on üht-teist võimalik ka Ühispangale parema hinnaga tagasi saada,» lisas ta.

Ühispanga asepresident Ülo Suurkask ütles Äripäevale, et Tallinna Panga ostuhinnast ja panga raamatupidamislikust väärtusest tekkinud 348 miljoni kroonine goodwill on kavas ära jagada kümne aasta peale.

Mahakantav summa tuleb lahutada omakapitalist, mis vähendab omakorda tunduvalt panga kapitali adekvaatsust. «Küsimus on, kuidas me näitame tulemit omanikele,» rääkis Suurkask. «Kui Ühispank suudab Tallinna Panga liitmisest teenida igal aastal 70 miljonit krooni tulu, teenib pank kümne aasta jooksul mahakantava summa kõrval teist sama palju juurde.»

Juuli lõpul oli Ühispanga bilansimaht 14,8 miljardit ja omakapital 1,4 miljardit krooni. Ühispank on liitumiskuludeks maha kandnud kogu sel aastal teenitud kasumi 81 miljonit krooni. BNS

Hetkel kuum