2. september 1998 kell 22:00

Swedbank: me ei soovi Hansapanka üle võtta

«Hansapank on hea pank, juhatus teeb head tööd,» nentis Ödlund, lisades, et 25% Hansapangast on just see, mida Swedbank vajab.

Ehkki Ödlund väitis eelmisel reedel, et umbes 20% osalus Hansapangas on Swedbanki soov, ütles ta eile, et ei uskunud siis aktsiate juurdeostmist. «Ma mõtlesin umbes 20% osalust ning 25 on umbes 20,» lausus Ödlund.

Ödlund kinnitas, et lähiajal ei osta Swedbank arvatavasti rohkem Hansapanga aktsiaid. «Siiski ei saa ma seda kindlalt öelda,» lisas ta.

Hansapanga finantsdirektor Erkki Raasuke vastas Hansapanga internetileheküljel Äripäeva esitatud küsimusele, et pank kavatseb emiteerida seitse miljonit uut aktsiat.

Ödlundi sõnul pole nõukogu veel arutanud emissiooni toimumist. Emissioon võib tulla või mitte, kuid meie soov on ikka, et kapitali oleks, rääkis Ödlund. Ta lisas, et ei usu, et Swedbank ostab emissiooni välja.

Juhul kui Swedbank Hansapanga aktsiaid emissioonis juurde ei osta, langeb tema osalus 22,34 protsendini. Praegu on Swedbankil 58,8 mln Hansapanga aktsiast üle 14 mln, tema omanduses oleva aktsiapaki väärtuseks oli eilse seisuga 1,25 mld kr.

Hansapanga juhatuse liige Rain Lõhmus ütles, et emissioon on kindel ja paratamatu. «Nõukogu peab selle veel heaks kiitma,» tõdes ta. «Swedbank loomulikult võib selle turult kokku osta, nagu ka iga teine investor.»

Hansapank hakkab strateegilise partneri kaasamist Lõhmuse sõnul arutama septembris, nõukogu kohtub 17. kuupäeval.

Praegu on Swedbanki omanduses 25% Hansapanga aktsiatest. Konkureerivalt Swedbankiga on Hansapangas omandanud 10% osaluse S-E Banken, kes kinnitas Dow Jonesile, et ei soovi samuti Hansapanka üle võtta.

Hetkel kuum