16. september 1998 kell 22:00

Faksi liitmine arvutiga hoiab kulusid kokku

Järjest rohkem kohtan ma oma igapäevases praktikas kliente, kes soovivad osta oma ettevõtte kontorisse uut ja senisest paremat faksimasinat.

Telefonisüsteemide ja ­aparaatide müüjale peaksid selliste soovidega kliendid vaid rõõmu pakkuma, kuid... Töös peaks rakendama põhimõtet üheksa korda mõõda ja üks kord lõika.

Primaarseks ei tohiks seada ainult soovi kliendile kaupa müüa, vaid müüja peaks proovima pakkuda tema probleemidele ja vajadustele optimaalset lahendust. Kui kliendi mure on sissetulevate fakside suur hulk ja seetõttu vajadus tavalist paberit kasutava laserfaksi-kombaini järele, ei ole tingimata vaja hakata talle uue faksi arvet välja kirjutama.

Selliste küsimustega firmadel on mõttekas kasutada arvuti-faksi siduslahendust. Sel juhul saabuvad kõik firmasse tulevad faksid sekretäri arvutisse faili kujul.

Kui ettevõte kasutab korralikku sisevõrku ja suurem osa töötajaist omab e-postiaadresse, siis saab sekretär suunata sissetulnud faksi faili elektronkirjana paari hiireklõpsuga vajaliku inimese arvutisse. Nii sekretär kui ka konkreetne töötaja võivad siis lugeda faksi ilma seda paberile kopeerimata.

Oluline on rahaline kokkuhoid (paberit kulub büroos nüüd tõenäoliselt vähem) ja ka mugavus. Arvuti-faksi siduslahendusena saabunud dokumente saab arhiveerida mugavalt arvutikataloogis, kus iga faks saab oma nime. Nii ei ole vajaliku dokumendi leidmiseks vaja tuhnida tohutus paberilasus, nagu see praegu mõnes firmas kombeks on.

Kasutud faksid saab kohe kustutada ja kui mõnda on vaja paberkandjale trükkida, siis piisab hiireklõpsust arvuti printimist käivitaval klahvil javajalik faks ongi paberkujul olemas.

Sellise lahenduse pakkumine kliendile nõuab, et telefonimüügimees orienteerub veidi ka arvutimaailmas ja oskab ning viitsib süüvida kliendi vajadustes-se.

Tõsi, nii võib küll juhtuda, et firma ei müügi kliendile uut faksi, kuid klient saab hüva nõu ja mis võib müüjale veel parem olla, kui tema tööga rahul olev klient.

- faksid saabuvad arvutisse faili kujul

- fakse saab mööda firmasisest arvutivõrku kergesti adressaadile saata

- faksi saab vaadata arvuti ekraanil, arvutist saab seda ka välja trükkida

- fakside arhiveerimine muutub lihtsamaks

Hetkel kuum