23. september 1998 kell 22:00

Eesti kalleim maatükk müümata

Tallinna Kaubamaja vastas kunstiakadeemia peahoone ja ametiühingute maja vahel asuv maatükk on üks Eesti kallimaid, müükipanekul oli krundi ruutmeetri hind üle 15 000 krooni.

Kunstiakadeemia vara haldamiseks loodud sihtasutus G9 hakkas krundi hoonestusõigust müüma eelmisel sügisel ja oksjoni kõrgeim pakkumus oli 23 miljonit krooni. Börsilangus viivitas tehingu sõlmimist konkursi võitja Merko Ehitusega ja kunstiakadeemia peab ehitusfirmaga juba ligi aasta läbirääkimisi.

Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annus ütles eile, et müügitehingut ei saa sõlmida enne, kui kunstiakadeemial on olemas detailplaneering vajalike kooskõlastustega. «Me ei hakka mingil juhul hoonestusõigust enne ostma, kui ei ole selge, mida sinna krundile üldse ehitada tohib,» sõnas Annus.

Annus lisas, et algul püüdis sihtasutus müüa krundi hoonestusõigust ilma vajalike dokumentideta. «Kunstiakadeemia pakkus maatükki, millel asuvad lillekioskid ja kiirsöögikoht,» seletas ta. «Ehituskrunti kui sellist kunstiakadeemial ei olnud.»

Sihtasutuse juhataja Vello Putk ütles, et tema ei oska küll täpselt ennustada, millal detailplaneering linnavolikogu ette jõuab. Samas leidis ta, et detailplaneeringu valmides ei pruugi Merko Ehitus olla ainuke firma, kellega sihtasutus läbirääkimisi jätkab.

Toomas Annuse kinnitusel on Merko Ehitus konkursi võitja ja firma ei kavatse oma eelisõigusest loobuda. «Samuti ei saa enam hinnas kaubelda,» lisas ta.

Kunstiakadeemia korraldatud enampakkumise üks tingimus oli, et maatükile tuleb ehitada 22korruseline kõrghoone.

Kinnisvarabüroo Uus Maa büroopindade maakler Üllar Talviste ei usu, et Merko Ehitus hakkab Ühispanga kõrghoone kõrvale ehitama teist sama kõrget hoonet, kuigi krundi asukoht on väga hea. Talviste arvas, et kui Merko hoonestusõiguse tasu ära maksab, ei tasu firmal ehitamisega kiirustada.

Hetkel kuum