8. oktoober 1998 kell 22:00

Bergmann leidis investori

ERA Panga pressiesindaja kinnitab investori olemasolu

ERA Panga pressiesindaja Hannes Võrno kinnitas eile BNSile, et ERA Pank on leidnud uue strateegilise investori ja sellekohane avaldus esitati neljapäeva õhtul ka Eesti Pangale.

Võrno sõnul ei saa ta esialgu avaldada investori nime ega tema poolt aktsiakapitali makstava summa suurust. ERA Panga omanik Andres Bergmann väitis päev varem, et uus investor peab panga aktsiakapitali paigutama 80 miljonit krooni.

Üks ERA Pangas suure summa raha hoiustanud klient kahtles eile uue investori olemasolus. Itaalia suurärimees Ernesto Preatoni vastas küsimuse peale, kas tema investeeris raha ERA Panka: «Kas te arvate, et ma olen hull?»'

Mitmed teised potentsiaalsed investorid, nagu Hans H. Luik ja Nordika Kindlustuse juhatuse esimees Tiit Arge, kinnitasid samuti, et neil pole sellist plaani olnud. Samasuguse vastuse andis ka ärimees Hillar Hallaste.

ERA Panga nõukogu esimeest Andres Bergmanni eile õhtul kätte saada ei õnnestunud.

Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann ütles eile õhtul, et ta peab ebaeetiliseks, kui ERA Pank avalikkust uuest investorist ei teavita. Tema sõnul võiksid ERA Panga juhid seda öelda, kui nad on seda lubanud.

Kuusmann ütles eile, et ta teab, kes on ERA Panga uus võimalik investor, aga ta ei soovi tema nime avalikustada. «Las teeb seda ERA Pank,» sõnas Kuusmann.

Kuusmann lisas, et ERA Pangal ja Eesti Pangal oli eile õhtul kokkulepe, et uue investori nime enne tänast ei avalikustata.

ERA Panga senisest 43,6 miljoni kroonisest aktsiakapitalist tuleb suurem osa maha kanda seoses pangale kuulunud EVEA Panga aktsiate ebaõnnestunud müügiga neljale riiulifirmale.

Teisipäeva õhtul kuulutas Eesti Pank ERA Pangale moratooriumi ja määras kolmapäeval moratooriumihalduriks Veli Kraavi.

Hetkel kuum