Ühispangal hinnarallit ei tule

23. oktoober 1998, 00:00

Kuigi Ühispank ei kommenteerinud SEBi võimalikku investeeringut, hindasid investorid uudist positiivseks ja peale aktsiaga kauplemise taastamist tõusis hind kiiresti ja sulgus 25,8 krooni tasemel, ligi neli krooni kõrgemal kui kolmapäeval. Aktsiaga sooritati 205 tehingut kogukäibega üle 16 miljoni krooni, mis on viimase poole aasta rekord. Ühispanga aktsia andis üle 65% eilsest börsi kogukäibest.

Handelsbanken Aktorise aktsiaturgude juhataja Janek Moik lausus, et kauplemisepäeva lõpus oli siiski tunda, et raha saab turult otsa, mistõttu aktsia hind ka veidi langes. Ta lisas, et Eesti turul ei võeta pikaajalist positsiooni ja väiksemagi hinnatõusu juures rutatakse kasumit välja võtma.

Hansapangaga samaväärset hinnarallit väärtpaberispetsialistid Ühispanga aktsiale ei prognoosi. Kui Hansapanga aktsia hinda tõstsid kaks konkureerivat Rootsi panka, siis Ühispanga puhul ei nähta lõppostjat.

«Kui aktsiaga aktiivne kauplemine kestab reedel ja esmaspäeval, siis edaspidi võib see raugeda ja mina oleksin positsioonide võtmisel ettevaatlik,» lausus Cresco Väärtpaberite ASi maakler Tõnu Vanajuur.

Ühispanga laenuportfelli koostist ja kapitali adekvaatsust arvestades oleks nii SEBile kui pangale kasulikum teha suunatud aktsiaemissioon. Samadel põhjustel ei keeldu Eesti Pank Rootsi pangale Ühispangas osaluse omandamise nõusoleku andmisest.

Suunatud emissioonist lisanduvad aktsiad vähendavad praeguste aktsionäride käes olevate aktsiate väärtust ja praegusel hinnatõusul investeerijad võivad kasumilootuses pettuda.

Võimalikuks aktsia hinnaks suunatud emissioonis hindas Moik 25 krooni.

Moik märkis, et väikeaktsionärid võiksid oodata tehingu detailide selgumiseni, võimaldamaks rahulikult analüüsida võimalikku investeeringut.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing