Väinu Rozental • 25 jaanuar 1999

Aivo Pärn keskendub BMWde müügile

Ligi aasta oli ASC Lõuna-Eesti esindaja Favora kontserni kuulunud AS Favora Auto, mis nüüd kannab ärinime AS Fröömiks. «Fröömiks jääb alates veebruarist tegelema kasutatud autode müügiga,» täpsustas Pärn. «ASC ja Favora Auto on sõlminud kavatsuste protokolli, mille eesmärk on jõuda diilerilepinguni,» seletas Pärn ja avaldas lootust, et sõlmib lepingu paari kuu pärast.

«Tartlaste senine viisakas tegutsemine ei anna põhjust kahelda, miks me ei peaks Favora Autokeskusega diilerilepingut sõlmima,» rääkis ASC juhatuse esimees Randar Tamm ja lisas, et sellise lepingu sõlmimist ei otsusta ainult importöör. «Asi tuleb kooskõlastada tootjatega,» ütles Tamm. Tema prognoosi järgi jõuavad nad Favora Autokeskusega diilerilepinguni suvel.

Tamm tõdes, et seni on Tartus tegeletud peamiselt BMWde remondi ja varuosade müügiga. Kuigi Favora autosalongis on uudistamiseks väljas kaks mudelit, pole Tartus veel ühtki uut BMWd müüdud. Alates eelmisest aastast müüb ASC ka Land Rovereid.

Favora Autokeskuse ainuomanik on Aivo Pärna onupoeg Margus Pärn. Favora kontserni teised firmad, mille põhiomanik oli Aivo Pärn, kuuluvad nüüd Pärna juriidilistes küsimustes nõustanud Tõnu Põderile. Favora kaubamärgi omanik on ikka Aivo Pärn.

Enamiku Favora grupi ettevõtete juhtide ametiauto on BMW. Oma luksmudeli müüs Aivo Pärn ehitusfirma omanikule Aivar Tuulbergile. Pärn sõidab uue turbodiiselmudeliga, mille ta on saanud kasutamiseks ASCst.

Hetkel kuum