22 veebruar 1999

Tallinna Prügilast huvitub neli jäätmekäitlusfirmat

Tallinna Prügila ASi juhataja Tarmo Kari ütles, et jäätmekäitlusfirmadest esitasid oma pakkumise SKP Recycling AG & Co (Saksamaa), Onyx (Prantsusmaa), Tekra OY (Soome) ja YIT Corporation (Soome).

«Kõigepealt materjalid tõlgitakse ja töötatakse veel läbi ning firmadele teatatakse kirjalikult, mis edasi saab,» lausus Kari.

Tallinna Prügila nõukogu selgitab sobivaima pakkumise välja vastavalt pakkumiste avamise järel kinnitatavale ajakavale.

Konkursi võitja peab pärast valiku tegemist kinnitama Tallinna volikogu.

Jäätmekäitlusfirma Ragn-Sells Eesti osaleb konkursil ühena Tekra OY koostööpartneritest.

Ragn-Sells Eesti ASi tegevdirektor Rein Leipalu ütles, et pakkumus tehti koostöös nelja ettevõttega, mille hulgas on projekteerimis-, ehitus- ja jäätmekäitlusfirmad.

Lisaks Ragn-Sellsile on Leipalu sõnul pakkumusse kaasatud keskonnaehitusfirma Viatek OY ja komposteerimisega tegelev Vapo OY.

«Otsustati nii, et uue prügila puhul on ehitused esmatähtsad,» kommenteeris Leipalu pakkumust.

ASi Tallinna Prügila strateegilise investori konkursile pakkumuse teinud Tekra OY kuulub Skandinaavia suurkontserni Skanska ning ettevõte tegeleb keskkonnaehitusega, ütles Leipalu.

Rahvusvaheline eelläbirääkimistega konkurss uue prügila rajamiseks kuulutati välja eelmise aasta lõpus, selle esimesse vooru laekus osavõtupakkumusi 16 jäätmekäitlusfirmalt.

Hinnangute kohaselt peaks investeeringu suurus prügilasse ulatuma 900 miljoni kroonini.

35 protsenti uue prügila rajamiseks asutatud Tallinna Prügila ASi aktsiatest jääb Tallinna linnale ja 65 protsenti müüakse strateegilisele investorile.

Autor: BNS

Hetkel kuum