Tõnis Oja • 2. märts 1999 kell 22:00

Tõrvatilgad USA meepotis

Euro langes eile lõuna paiku oma kahe kuu pikkuse ajaloo madalaimale tasemele -- 1,0860 dollarini. Kuna see kurss vastab kursile 1,80 Saksa marka (14,40 kr), mis on oluline psühholoogiline barjäär, järgnes pärastlõunal kasumivõtmine ning Ühendriikide valuuta kiire nõrgenemine. Dollari langus jätkus ka pärast Ühendriikide finantsturgude avamist.

Uute eluruumide müük vähenes USAs jaanuaris teist järjestikust kuud, seekordne langus oli tervelt 5 protsenti. Wall Streeti analüütikud prognoosisid veidi väiksemat langust. Numbrid näitavad, et suhteliselt kõrgete reaalintresside tõttu hakkab raha kinnisvaraturult ära liikuma. Kinnisvaraintressid on viimasel ajal veidi kerkinud, mis on elimineerimas möödunud aasta elamuehituse- ja -müügibuumi peamist liikumapanevat jõudu.

Kuu lõpp ei pruugi dollarile enam nii kaunis olla. Jaapanis lõpeb rahandusaasta 31. märtsil ning Ühendriikide valuuta kiire tugevnemine jeeni suhtes meelitab Jaapani investoreid võtma välja kasumeid ning saadud valuuta konverteerima ettevõtete bilansi paremasse seisu saamiseks jeenipõhjalistesse väärtpaberitesse.

Eile õhtul oli dollari kurss 14,3200 kr.

Hetkel kuum