3. märts 1999 kell 22:00

Hansa Capital plaanib 165 miljoni kroonist kasumit

Toomingu sõnul kavatseb AS Hansa Capital Group suurendada tänavu firma omakapitali tootlust 25 protsendini, mis on suurem kui mullu, kuid jääb alla 1997. aastale.

Hansa Capital Groupi vara kasvab tänavu prognoosi kohaselt umbes 5%. Hansa Capitali turuosa Balti riikides on praegu 52%. Tooming ütles, et sellise turuosa säilitamine pole tänavu reaalne.

«Turuosa säilitamine ei ole eesmärk omaette, kui see langeb 45 protsendini, on see vastuvõetav,» lausus Tooming. Hansa Capitali turuosa Eesti liisingutegevuses on 58%, Leedus 34% ja Lätis 31%.

Tooming ütles, et sel aastal kavatseb Hansa Capital ühtlustada teenustepakette kõigis Balti riikides ning suurendada Läti ja Leedu tütarfirmade mahtu ja osatähtsust ettevõtte liisinguportfellis. «Samuti kavandame toodete jaemüüjast muutuda hulgimüüjaks, kaasates Hansapanga kontoreid ning kestvuskaupade müüjaid,» lisas Tooming.

Hansa Capital Group teenis eelmisel aastal 151 mln krooni kasumit, olles Hansapanga Grupi edukaim ettevõte. Hansa Capitali omakapitali tootlus oli 22,86%. Ettevõtte vara kasvas Hansapanga ja Hoiupanga liitmisel 6 mld kroonini.

Hansa Capitali tütarettevõtted tegelevad liisingu ja faktooringuga Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal ja Ukrainas. Hansa Capitalis töötab ligi 250 inimest.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum