Kaja Koovit • 28. aprill 1999 kell 22:00

Fond suurendab osalust EMVs

Baltic Republic Fund on suurendanud osalust ehitusfirmas EMV 37 protsendini. «Tavaliselt ei ole finantsinvestor huvitatud suurest osalusest ettevõttes ja kui seda tehakse, peab olema silmapiiril ostja, kellele osalust edasi müüa,» ütles üks tundmatuks jääda soovinud pangaanalüütik.

ASi Hansa Investments tegevdirektor Piret Raudsepp tunnistas, et Baltic Republic Fund on oma strateegiat EMV osanikuna mõnevõrra muutnud. Varem väljaöeldud 25 protsendi aktsiate omamise asemel on fond valmis nüüd suurendama osalust kuni 50 protsendini ettevõtte aktsiakapitalist, teatas Raudsepp.

Raudsepp lausus, et iga finantsinvestori eesmärk on osaluse müügiga kasumit teenida. Samas kinnitas ta, et Baltic Republic Fundi investeering EMVs kestab vähemalt paar aastat.

«EMV jaoks on see ja järgmine aasta kindlasti paremad kui eelmine, mistõttu pole mõtet osalusest loobumisega kiirustada,» lausus Raudsepp.

«Arvestades Skandinaavia ehitusfirmade vaieldamatut huvi siinsete ehitusettevõtete vastu, on kasulikum müüa võimalikult suurt osalust,» lausus Talinvest Suprema Väärtpaberite müügijuht Veikko Maripuu. Tema sõnul võib ka EMV aktsionäride Merita Panga ja SEBi klientide seas olla tõenäoliselt Skandinaavia ehitusettevõtteid.

Analüütikute sõnul suurendab suurosalust omav finantsinvestor väikeaktsionäride riske, sest finantsinvestori edasises tegevuses ei saa kindel olla.

Viimase aasta jooksul on liikunud jutud Rootsi ehitusfirma Skanska huvist EMV vastu, konkreetsete ühinemisläbirääkimisteni ei ole firmad veel jõudnud.

Piret Raudsepp ei soostunud kommenteerima, milline võiks olla fondi jaoks atraktiivne hind EMV aktsiate eest. Pakutav hind peab vastama meie ettekujutusele ettevõtte tulevikuperspektiividest, lisas Raudsepp.

Eelmisel kevadel ostis Baltic Republic Fund EMV ja Merko Ehituse ühinemise nurjamiseks EMV aktsiaid 55kroonise aktsiahinnaga. EMV aktsia eilne sulgemishind Tallinna börsil oli 32,8 krooni.

Hetkel kuum