Kristi Malmberg • 13. juuni 1999 kell 22:00

Vichmann sai võidu Hansapanga üle

Hansapank vaidlustas mullu sügisel tehingu, millega Coalgate laenas Hoiupanga Töötajate ASile(HTAS) Hoiupanga aktsiate ostmiseks 225 mln krooni. Coalgate'i omanik on ühtlasi ka HTASi omanik ja Hoiupanga endine peajurist Marcel Vichmann.

HTASi ostetud 6 mln Hoiupanga aktsiat on seni panga õigusjärglase Hansapanga nõude katteks arestitud ja jäävad panga kätte kuni kohtuvaidluse lahenemiseni. «Kavatseme linnakohtu otsuse kindlasti edasi kaevata,» ütles Hansapanga avalike suhete juht Kristi Liiva reedel. «Selle kohtuotsusega tunnistati varastamine seadusega kokkukäivaks asjaks.»

HTASi esindava vandeadvokaadi Leon Glikmani sõnul tähendab kohtuotsus ühtlasi ka aktsiate aresti alt vabastamist ja tehingu igati seaduslikuks tunnistamist. «Meie vastaspool on kahtlemata väga leidlik, aga ma ei näe ühtegi tõsist argumenti, millega kohtuotsust ümber lükata,» lausus Glikman.

Marcel Vichmann pidas äärmiselt meeldivaks, et esimese astme kohus Hansapanga hagi ei rahuldanud. «Arvestades veel eriti, et kohtunik oli Hansapanga valitud,» märkis Vichmann.

Vichmann kaebas mullu novembris kohtusse Hansapanga, et saada kätte 45 mln krooni, mille väljamaksmiseks on Hansapanga nõukogu endine esimees Hannes Tamjärv sõlminud Hoiupanga nõukogu liikmete nimel kokkuleppe. «Vaevalt et linnakohtu otsus seda hagi oluliselt mõjutab, kuid mingi psühholoogiline mõju võib muidugi olla,» märkis Vichmann. Kristi Liiva hinnangul on need hagid kaks täiesti erinevat asja.

Lisaks rahanõudele taotleb Vichmanni hagi ka Hoiupanga ja Hansapanga ühinemise õigustühiseks tunnistamist. «Selle nõude rahuldamist ei pea ma siiski reaalseks,» ütles Vichmann reedel.

Hetkel kuum