ÄP fototoimetus • 14. juuni 1999 kell 22:00

Telia-Telenori liit lahtine

Põhjuseks on konkureerivatelt telekommunikatsioonifirmadelt laekunud kaebused.

«Telia/Telenor oleks tõeline mammut, kes on Põhjala turul peaaegu monopoolses seisundis. Seepärast taotleb NSAB (Nordiska satellitaktiebolaget), et Euroopa Komisjon käsiks neil oma satelliitside haru ära müüa. MTG omakorda nõuab Telia/Telenori kaabelsidevõrkude müüki, et vältida vastasel juhul tekkivat vertikaalset integratsiooni,» ütles NSAB juhatuse esimees Per Bendix.

NSAB ja MTG kaebuste juures on otsustavaks see, kas Euroopa Komisjon tunnistab kaabeltelevisiooni ja satelliittelevisiooni turu kaheks erinevaks, kuid konkureerivaks tegevusalaks. Telia/Telenor väidab, et need tegevusalad Põhjalas ei konkureeri ning et pärast firmade ühinemist turul valitsev olukord ei muutuks.

«Telia ja Telenori ühinemine annaks neile mõlemas valdkonnas domineeriva positsiooni, mille tagajärjel konkurents oluliselt kannataks. Seepärast loodame, et Euroopa Komisjon sunnib Telia/Telenori vähemalt Rootsi kaabelvõrku ära müüma,» ütles MTG tütarfirma Viasat tegevdirektor Peder Ramel.

Euroopa Komisjoni otsuse edasilükkamine oleks Telia/Telenori jaoks suur tagasilöök. Firmad lootsid ühinemise septembri alguseks lõpule viia, kuid nüüd on tõenäoline, et enne 15. oktoobrit pole Brüsselist kindlat seisukohta oodata. Samuti võib Komisjon esitada ühinemiseks täiendavaid tingimusi.

Autor: ÄP

Hetkel kuum