12. september 1999 kell 22:00

Telekomi erastamisnõunik huvitub riigi osaluse müügist

Rahandusministeeriumi nõunik Daniel Vaarik ütles, et rahandusministeerium ise aktsiate müüki lähema poole aasta jooksul ei kavanda. «See on suur ja tähtis otsus, mida pole valitsus veel kordagi arutanud,» sõnas Vaarik.

Epp'i ettepaneku sisu Vaarik täpsemalt kommenteerida ei osanud, kuna ise kohtumisel ei viibinud.

Ka Epp'i Eestis saatnud Telekomi juhatuse esimees Toomas Sõmera ei soovinud kohtumise sisu kommenteerida. «See on omanike asi ja tegevjuhil pole siin midagi kommenteerida. Arutasime Epp'iga elu-olu,» ütles Toomas Sõmera.

Allesjäänud riigi osalus Telekomis on 27,28 protsenti. Selle turuväärtus on ligikaudu 3,4 miljardit krooni.

Möödunud aasta detsembris sõlmitud Eesti Telekomi aktsionäride lepingu kohaselt on Eesti Telekomi strateegilistel investoritel Telial ja Soneral ostueesõigus, kui riik müüb enam kui 10protsendilise osaluse Eesti Telekomis ühele ostjale.

Kui riik müüb aktsiaid investeerimispangale, kellel on kohustus aktsiad edasi müüa, pole Telial ja Soneral ostueesõigust.

Kui riik müüb endale kuuluvad Eesti Telekomi aktsiaid selliselt, et riigi osaluse suuruseks müügitehingu järel jääb 10--20 protsenti, on riigil aktsionäride lepingu kohaselt õigus Eesti Telekomi nõukokku määrata senise kahe liikme asemel vaid üks esindaja.

Autor: BNS

Hetkel kuum