17 oktoober 1999

Tallinn eelistab teekoristusel väikefirmat

Kommunaalamet eitab pealinna teekoristuse korruptiivset mahamängimist kogemusteta firmale, sest Jaakson & Ko pakkumine oli riigihankekonkursil parim. Kommunaalameti juhataja asetäitja Ain Veltmann ja Jaakson & Ko juhataja Jüri Jaakson peavad linnale kuuluva Tänavapuhastuse ASi süüdistusi vahendajale miljonite maksmise kohta kaotajaks osutunud firma kibestumiseks.

«Tänavapuhastus püüdis teha, mis annab, et oma tööotsa mitte kaotada,» selgitas Ain Veltmann Jaakson & Ko ja Tänavapuhastuse ASi vahel sõlmitud allhankelepingut.

Tallinna kesklinnas ja läänepiirkonnas teekoristustöid tegev Jaakson & Ko sõlmis konkursi võitmise järel allhankelepingu varem samu piirkondi hooldanud Tänavapuhastuse ASiga, kes osutus kõrge pakkumuse tõttu konkursil kaotajaks. «Nad olid kibestunud, et ei saanud oma teenust soovitud hinnaga pakkuda, kuid soostusid minu ettepanekuga,» rääkis Jüri Jaakson. Tema sõnul võis kibestumise põhjuseks olla ka asjaolu, et võitjaks osutus Tänavapuhastuse ASi endise töötaja firma.

Tänavapuhastuse ASi juht Aivar Kuivkaev ütles reedel Õhtulehele, et linnavalitsuse otsuses loovutada ligi poolte Tallinna tänavate koristamise õigus kolmeks aastaks kogemusteta firmale on raske mitte aimata korruptsiooni.

Autor: BNS

Hetkel kuum