20. oktoober 1999 kell 22:00

Preatoni Pank loodab 2000. aasta lõpuks kasumisse jõuda

Preatoni Panga juhatuse esimees Ott Karolin ütles eile uue panga arengukava tutvustades, et algselt nägi äriplaan kasumisse jõudmist ette juba selle aasta lõpuks, kuid panga käivitamiseks kulunud kavandatust pikema aja tõttu ei ole see realistlik.

Karolin märkis, et pikaajalise äriplaani kohaselt tahab Preatoni Pank saavutada järgmise aasta lõpuks 5% omakapitali tootlikkuse, mis viie aasta perspektiivis peaks kasvama 14,5 protsendile.

Uue panga aktivate tootlikkus peaks tema sõnul jääma stabiilselt kolme protsendi lähedale. Panga kapitali adekvaatsus, mis praegu on 100%, kahaneb 5 aasta perspektiivis äriplaani kohaselt 28,7%ni.

100 miljoni kroonise aktsiakapitaliga panga ainuke omanik on praegu Ernesto Preatoni. Oma osalust vähendades, kuid aktsiate kontrollpakki säilitades on tal järgmisel aastal kavas aktsiakapitali laiendada.

Karolini sõnul on privaat- ja investeerimispangandusele orienteeritud Preatoni Pangal Eestis praegu umbes 5000 potentsiaalset klienti, nende arv peaks aga nelja-viie aastaga kahekordistuma.

Karolin ütles, et lisaks varade haldamisele tahab Preatoni Pank lahendada eelkõige keskmisest kõrgema sissetulekuga kliendi kõik finantsvajadused.

Pangas asub tööle viisteist inimest ning koostööd hakatakse tegema kõigi Eesti juhtivate finatsinstitutsioonidega, et vajadusel oma kliendile neilt lisateenuseid osta.

Preatoni Panga minimaalne deposiidisumma on 50 000 ja kuni viieteistkümneks aastaks väljastatava laenu miinimumsumma 300 000 krooni. Arve aastane hooldustasu on 1200 krooni.

Karolini sõnul on panga käivitamiseks vajalik töö tänaseks tehtud ja pärast 14. oktoobril tehtud äriregistri kannet on sooritatud ka esimesed rahaülekanded.

Preatoni Panga pidulik avamine on Karolini sõnul novembris.

Preatoni Pank sai Eesti Pangalt tegevusloa 23. septembril. Eesti kuuenda kommertspanga asutamisleping sõlmiti 15. aprillil.

Autor: BNS

Hetkel kuum