Väinu Rozental • 23. november 1999 kell 22:00

Tartu ärimehed tõstavad mäesuusakeskuse jalule

Reedel sõlmisid Amiron Kaubanduse juhataja, ICI Trusti tegevjuht Tarmo Pedjasaar ja pankrotistunud Väike-Munamäe Arenduse ASi pankrotihaldur Anne Tammer eellepingu, mille kohaselt ostab Amiron Kaubandus 4,4 miljoni krooni eest kogu pankrotivara.

«Notariaalse lepingu sõlmime lähiajal, kui Optiva Panga kasuks seatud keelumärked on maha võetud,» lausus Tammer. Ta lisas, et nädalavahetusel andis ta suusamäe Amiron Kaubandusele üle.

Pankrotihalduri sõnul on Väike-Munamäe suusakeskuse vastu esitatud nõudeid ligi 16 miljoni krooni eest. «Rahuldatud saavad vaid pandipidajate, Ühispanga ja Optiva Panga nõuded,» kinnitas Tammer.

Tarmo Pedjasaare hinnangul tuleb uuel omanikul suusamäe korrastamiseks kohe investeerida umbes 1,5 miljonit krooni. «Peame muretsema mäetraktori ja laenuvarustuse,» sõnas Pedjasaar. «Palju tööd, mis suusamäe omanik teeb muidu kevadel ja suvel, tuleb meil nüüd kuu ajaga teha.»

Amiron Kaubanduse omanikud on võrdse osalusega kütusefirma Alexela juhtfiguurid Urmas Past ja Juhan Kolk ning Alexela Gruppi kuuluva väärtpaberivahendusfirma tegevjuht Tarmo Pedjasaar. Väike-Munamäe suusakeskus hakkab edaspidi tegutsema Munamäe Puhkekeskuse nime all.

Väike-Munamäe suusakompleksi enampakkumise teises voorus osales ka AS Kuutsemägi, mille üks osanik on kolmas Alexela suuromanik Heiti Hääl. AS Kuutsemägi pakkus Väike-Munamäe Arenduse tervikvara eest konkurentidest üle 400 000 krooni vähem.

Kuigi Heiti Häälel, Urmas Pastil ja Juhan Kolgil on ühised huvid kütuseäris, peab ASi Kuutsemäe tegevdirektor Peeter Ilmas suusakeskusi ka edaspidi konkureerivateks firmadeks. Kuutsemäel avatakse suusahooaeg detsembri esimesel nädalavahetusel.

Hetkel kuum