Silva Männik • 15 detsember 1999

Leks Kindlustus lahkub börsilt

Saksa päritolu Alte Leipziger Europale kuuluv Bico Kindlustus ostis eile Ühispangalt 47,7% Leks Kindlustuse aktsiaid 24kroonise aktsiahinnaga. Ostu-müügilepingu kohaselt kohustus Ühispank müüma ka mitme teise suurema aktsionäri aktsiaid, mis teeb kokku 68% Leksi aktsiatest, rääkis BICO Kindlustuse juhatuse liige Olga Reznik.

Reznik kinnitas, et kahe nädala pärast teeb BICO Kindlustus pakkumise Leksi väikeaktsionäridele, aktsia eest pakutav hind otsustatakse alles järgmise nädala alguses. «Ma ei oska täpset hinda praegu öelda, kuid see ei pruugi olla Ühispangaga võrdselt 24 krooni,» märkis ta, «kindlasti on see praegusest börsihinnast kõrgem.» Läbirääkimisi Leksi teisele suuraktsionärile Swiss Rele kuuluva 20,7% aktsiate ostmiseks peavad BICO omaniku Alte Leipzigeri esindajad eraldi, lausus Reznik.

Reznik rääkis, et tõenäoliselt tuleb Leks järgmise aasta alguses börsilt ära. «Ma ei ole reglemendiga veel täpselt kursis ning ilmselt peab seda Leksi üldkoosolek eraldi otsustama,» lausus ta. Rezniku sõnul saabub järgmisel esmaspäeval Eestisse Alte Lepiziger Europa juhatuse liige Achim Naumann, kellega koos täpsustatakse seltside edasist strateegiat ja ühinemise kava. «Leks on praegu veel börsifirma ja eks ühinemine võtab omajagu aega, kuid selle protsessiga alustame juba aasta alguses,» lausus Reznik. «Leksi juhtkonnas me täna muudatusi ei planeeri, võib-olla siis, kui ühinemine toimub -- mitte enne poolt aastat.»

Hetkel kuum