10. veebruar 2000 kell 8:00

Hansatee müügi põhjus võib olla Estline monopoli kadumine

Hansatee omanike hulka kuulunud Illar Hallaste avaldas arvamust, et Hansatee soomlastele müügi põhjuseks võib olla Estline monopoolse seisundi kadumine Tallinn-Stockholmi liinil.

Hallaste sõnul muutub pärast monopoli kadumist Hansatee turupositsioon ebakindlamaks, sest Viking Line ja Silja Line suured laevad hakkavad Helsingist-Stockholmi sõitma läbi Tallinna. Jõukamad kliendid eelistavad aga suuremaid laevu.

Hallaste sõnul ei ole ta enam Hansatee suuromaniku Infortare aktsionär. Ma lugesin Postimehest, et ka Tiit Vähi on oma aktsiatest loobunud, lisas ta. Eesti Ekspressi andmetel olid Infortare aktsionärid veel Ain Hanschmidt, Enn Pant, Viljar Jaamu, Meelis Asi, Kalev Järvelill koos abikaasa Merle Järvelillega ja Enn Pandi õde Eve Pant. Hallaste sõnul osalesid need inimesed ühel aktsionäride koosolekul, mis ei tähenda veel seda, et kõik nad on Hansatee aktsionärid.

Kuna Infortari aktsiate näol oli tegemist esitaja aktsiatega, siis ma ei tea, kes kuuluvad praegu Infortare ja seeläbi ka Hansatee omanike hulka. Esitajaaktsia tähendab seda, et aktsial võib viie minuti pärast olla uus omanik, rääkis Hallaste.

Hetkel kuum