29. märts 2000 kell 11:29

ETV tunnistab makseraskusi

Võlgnevuses kriitilise piirini jõudnud Eesti Televisiooni tänavuaastane peaeesmärk on taastada maksejõulisus, selgub ETV kriisiprogrammist.

Hansapank Marketsi ja PriceWaterhouseCoopersi abiga koostatud kriisiprogrammi kohaselt tuleb ETVl, kes võlgnes aastavahetusel hankijatele, riigile ja töötajatele kokku 43,2 mln krooni, eelkõige taastada selle aasta jooksul maksejõulisus.

Aastavahetuse seisuga oli ETV võlgu hankijatele 30 mln krooni, töötajatele 5,9 mln krooni ja maksevõlgade suuruseks oli 7,3 mln krooni. Selle aasta jaanuaris ja veebruaris on ETV lühiajaliste kohustuste summa vähenenud riigi abiga 26 mln kroonile.

Maksejõulisuse taastamiseks vajavad lahendamist kriisiprogrammi kohaselt eelkõige 8,4 mln kroonise lisatoetuse saamine koondamiskulude katteks ja kreditoorse võlgnevuse ajatamine või tasumine lisavahendite arvelt selle aasta lõpuks summas 16 mln krooni.

ETV selle aasta eelarve põhiliseks eesmärgiks on tekitada 7 mln kroonine positiivne tulem. Kulude vähendamiseks on ETV muuhulgas peatanud investeeringud, viinud koolituskulud absoluutse miinimumini, lõpetanud uute telelavastuste ja telefilmide tootmise ja vähendanud omatoodangu esmaesitluste tootmist 38% võrra.

Juhul, kui valitsus otsustab anda ETVle 8,4 mln krooni koondamiste läbiviimiseks, kaalub ETV kriisiprogrammi kohaselt edaspidiseks kolme varianti. Esimese kohaselt tehakse ettepanek ajatada riigimaksude tasumine 0% intressiga septembrini. Teise kohaselt müüakse osaliselt ETV kinnistu. Kolmas variant on müüa osa kinnistust liisingfirmale ja ETV 100% omanduses olev tütarfirma ostab hoone kapitalirendi korras ise välja.

Hetkel kuum