Inno Tähismaa • 19. mai 2000 kell 18:25

President Meri ei kinnita Opmanni Eesti Panga presidendiks

President Lennart Meri teatas täna Eesti Panga nõukogu esimehele Mart Sõrgile, et ei soovi kinnitada keskpanga presidendiks Mart Opmanni.

Meri palus tänasel kohtumisel Eesti Panga nõukogu esimehe Mart Sõrgiga teha nõukogu liikmetele teatavaks, et ta ei pea võimalikuks nõustuda nõukogu ettepanekuga nimetada Eesti Panga presidendiks Mart Opmann, teatas presidendi kantselei pressiteenistus täna õhtul.

President osutas vajadusele säilitada Eesti Panga sõltumatus ning samas orienteerida nõukogu liikmeid seesuguse kandidaadi leidmisele, kes suudaks tegusalt esindada Eesti Panga huve Euroopa Keskpanga Nõukogus. Eesti ühinemisel Euroopa Majandus- ja Rahaliiduga saab Eesti Panga juhist automaatselt Euroopa Keskpanga Nõukogu liige.

Mart Opmann tunnistas muuhulgas eile ajakirjandusele, et ta ei pea oma inglise keele oskust rahuldavaks.

President Meri palus Eesti Panga nõukogu eelolevaks esmaspäevaks Kadriorgu konsultatsioonile.

Eile õhtul otsustas Eesti Panga nõukogu teha Merile ettepaneku kinnitada järgmiseks viieks aastaks keskpanga juhiks koonderakondlasest poliitiku Mart Opmanni.Ekspordi Krediteerimise ja Garanteerimise Sihtasutuse nõunikuna töötav Opmann oli eelmise valitsuse rahandusminister. Enne seda töötas ta Raepangas, Balti Ühispangas, majandusministeeriumis ja tootmiskoondises Flora.

Opmanni kandidatuur kerkis üles pärast esimese keskpanga juhi konkursi läbikukkumist. Siis tegi Eesti Panga nõukogu konkursil osalenud senise keskpanga presidendi Vahur Krafti ja Tallinna Tehnikaülikooli professori Vello Venseli vahel valiku viimase kasuks.

Vensel aga ütles paar päeva enne ametisse asumist ootamatult keskpanga presidendi kohast ära, tuues põhjuseks halvenenud tervise.

Uudise vahendas Indrek Kald

Hetkel kuum