Toomas Truuverk • 13. juuni 2000 kell 7:59

Tallinna börs magab edasi

Euroopa aktsiaturud on täna hommikul alustanud küllalt ettevaatlikult ja valdavalt kerges miinuses, mõjutatuna USA aktsiaturgudest - samas liinis jätkab täna ka Tallinna börs.

USAs lisab ärevust ka lähenev II kvartali lõpp, mille eel hakkab ettevõtetelt tulema kasumihoiatusi. Kõik kokku on muutnud ka suured aktsiaturud tavapärasega võrreldes loiumaks, investorid eelistavad jääda äraootavaks.

Niigi unisele ja investorite puuduses vaevlevale Tallinna börsile see muidugi kasuks ei tule. Siinne käive püsib madal ja aktsiate hinnad seetõttu loomulikult väheliikuvad.

Eilne Leedu Telekomi esimene kauplemispäev tõi veidi elevust küll Vilniuse börsile ? Telekomi käive oli seal 3,25 mln litti ehk 13,3 mln kr. Võrreldes Eesti Telekomi börsile tuleku järgsete käivetega (180 miljonit ja 270 miljonit krooni) on Leedu Telekomi kauplemismaht loomulikult tagasihoidlik, näidates veelkord praeguse aja ebasobivust tehnoloogiaaktsia IPOks.

Ühtlasi annab see muidugi ka märku välisinvestorite huvipuudusest Baltimaade aktsiaturgude vastu, sest kahtlemata on just Leedu Telekom hetkel kõige tähelepandavam investeerimisobjekt kogu regioonis.

Hetkel kuum