Inno Tähismaa • 17. august 2000 kell 15:28

Jüri Mõis: Tallinna teede-rahad lähevad õigesse kohta

Tallinna linnapea Jüri Mõis, abilinnapea Vladimir Masterov ja kommunaalameti juhataja Ain Valdmann tegid täna koos ajakirjanikega paaritunnise ringsõidu mööda Tallinnas remonditavaid teid ja tänavaid, teatas Raepress.

Jüri Mõisa sõnul veendus ta, et tänavu linna teede ehituseks eraldatud rahad lähevad õigesse kohta ning avaldas kiitust kommunaalametile. 'Linna kommunaalamet töötab professionaalselt ning mõtleb sellele, kuidas piiratud rahadega saavutada parim tulemus,' ütles Mõis.

Tallinnas on kokku 860 000 km tänavaid. Käesoleva aasta linna eelarvest eraldati teede ja tänavate remondiks 194,5 miljonit krooni, sellest 109 miljonit teede ehituseks. Ain Valdmanni sõnul on tööde maksumusest ligi 50% maa-alused tööd ehk need, mis tegelikult välja ei paista.

Mahukaim kapitaalremondiobjekt on tänavu Tammsaare tee rekonstrueerimine Sõpruse pst ja Mustamäe tee vahel ning Mustamäe tee ka Kadaka tee vahel. Rekonstrueerimistööde käigus paigaldatakse Tammsaare tee äärde uued tänavavalgustuspostid, laiendatakse teed poole võrra ning ehitatakse Mustamäe tee ja Kadaka tee vahelise lõigu kõrvale jalgrattatee.

'Üheks probleemiks on tänavate tolmamine, mis on tingitud korraliku sadevete ärajuhtimise süsteemi puudumisest,' ütles Valdmann ning lisas, et ka selles osas on tööd käimas. 'Suurt huvi tuntakse jalgrattateede rajamise vastu- märgistatud jalgrattateid on tänaseks Tallinnas 35 km,' ütles Valdmann.

Erilist huvi pakkus ringkäigul Pika jala renoveerimine, kus tööde käigus viiakse sõidutee ja kõnnitee ühele tasapinnale ning kaetakse graniitplaadiga. Valdmanni sõnul saab Pikast jalast esimene tänav vanalinnas, kus saab probleemideta liikuda ka ratastooliga.

Hetkel kuum