Ülo Toomsalu • 12. september 2000 kell 6:09

Haldusreform sünnitab ministrite vahel erimeelsusi

Siseminister taunib regionaalministri välja käidud radikaalse haldusreformi ideed, sest see seab kogu reformi toimumise enne 2002. aasta kohalike omavalitsuste valimisi kahtluse alla, kirjutab Eesti Päevaleht.

Haldusterritoriaalset reformi valitsuse otsusel ette valmistav isamaaliitlasest siseminister Tarmo Loodus ütles, et valitsuses valmib jõuludeks reformikava, mille järgi Eestis saab 2002. aasta sügisest olema kuni 60 kohalikku omavalitsust.

'Selline avaldus ministri (Toivo Asmeri - toim) suust võib mõjutada inimeste suhtumist haldusreformi ja seda kahjuks mitte positiivses suunas,' ütles Loodus. Ta tõdes, et regionaalministri idee lähtealus on hoopis midagi muud, kui seni valitsuses otsustatu.

Reformierakondlasest rahandusminister Siim Kallas seevastu toetab erakonnakaaslasest regionaalministri Toivo Asmeri ideed, et haldusterritoriaalse reformi tulem oleks 15+5 kohalikku omavalitsust. 'Mulle tundub, et sellele ideele on võimalik saada piisav poliitiline toetus ja see idee on teostatav,' ütles Kallas.

'Enne kui pole kohapealt demokraatlikul teel tulnud arvamust, ei maksaks üldse kaarti joonistada,' ütles siseminister. 'Kindlasti läheb veel tõsiseks vaidluseks, kusjuures küsimus on selleks, kas Eesti riigis saavad ülekaalu finantsotsused - 15+5 kohaliku omavalitsuse puhul on riigis rahaasju kindlasti kergem korraldada, kuid mina pean olulisemaks demokraatlikku poolt. Inimese suhe kohaliku omavalitsusega üliradikaalse variandi puhul kannatab,' lausus Loodus.

Hetkel kuum