Ülo Toomsalu • 27. september 2000 kell 6:16

Tõnismäe polikliinik avastas taas võltsitud terviseraamatuid

Tallinna Tõnismäe polikliinikusse tuli eile kontrolli kaks patsienti, kes esitasid registraatorile terviseraamatu, milles nii arsti tempel kui ka allkiri olid järele tehtud, kirjutab Postimees.

'Need olid absoluutsed võltsingud,' ütles Tõnismäe polikliiniku dermatoloog Aleksandr Mihhailov, kelle nimel olid võltsterviseraamatud välja antud.

Koos ühe varem avastatuga on Tõnismäe polikliiniku seifis nüüd juba kolm võltsitud terviseraamatut, neljas on tervisekaitsetalituses. Üks eile äravõetud raamatutest kuulub Maiasmoka kohviku töötajale.

Kohviku juhataja Anne Järvamägi oli äärmiselt üllatunud, kui kuulis, et üks võltsitud terviseraamat võeti ära tema meestöötajalt. 'Milleks on vaja võltsida - arstlikus kontrollis pole ju enam vaja teha midagi erilist,' lausus ta.

Polikliinikul pole võimalik võltsimiste suhtes midagi ette võtta, sest võltsijate kohta puudub info. 'Inimene ütleb, et ta ei mäleta, kust raamatu sai, aastaid on ka juba mööda läinud,' selgitas polikliiniku peaarsti asetäitja ravi alal Astra Odar.

Tervisekaitseinspektsiooni nõunik Agnes Jürgens ütles, et dokumendivõltsimise uurimiseks võidakse pöörduda politseisse. 'Meie edasine tegevus sõltub sellest, kas tegu on võltsinguga või on tõepoolest arstid anonüümsete inimeste tervisele hinnanguid andnud,' lisas ta.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Sigrid Tappo sõnul kinnitab võltsitud terviseraamatute leidmine veel kord, et tervisedokumentide turvalisus vajab parandamist. Selleks on riigikogu menetluses olevas uues tervishoiukorralduse seaduses ette nähtud tõendite vesimärgid ja seerianumbrid.

Hetkel kuum