Ülo Toomsalu • 3. oktoober 2000 kell 6:12

Lasteaed pääses abikeskusest

Lasnamäe linnaosa valitsus loobus eile lapsevanemate survel Loitsu lasteaeda rajatud sotsiaalabitaotlejate kliendikeskuse avamisest, sest keskus kujutanuks ohtu lasteaia paarisaja kasvandiku tervisele, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Keskuse avamata jätmine oli ainuõige otsus ning tuleb heameelt tunda selle üle, et vanemate protestimise tulemusel saavad meie lapsed rahulikult edasi lasteaias käia,' lausus Loitsu lasteaias käivate neljaaastaste kaksikute Alari ja Olari isa Tiit Verem.

Linnaosa valitsus otsustas protestide tõttu kolida kliendikeskuse aadressile Narva maantee 5a, kuhu eile toodi Loitsu lasteaiast arvutid ja vajalik mööbel. Keskus avab Narva maanteel uksed täna ning see samm võtab mure Loitsu lasteaias käiva 178 lapse vanemalt, kes kartsid, et nende lapsed võivad kokku puutuda asotsiaalsete või haigete abivajajatega.

Tallinna haridusameti juhataja Erkki Piisang lausus, et Loitsu lasteaial õnnestus vanemate ning linnaametnike konfliktist ka võita, sest nüüd saab lasteaed kliendikeskuseks remonditud ruumi endale. Piisangu sõnul rajatakse ruumi arvutiõppeklass.

Hetkel kuum