16. oktoober 2000 kell 22:00

Tallinna ettevõtlusameti juhi kohta taotleb abilinnapea Ivar Virkus

1. jaanuaril tegevust alustav ettevõtlusamet koondab senised hinna- ja konkurentsiameti, linnamajandusameti ja turismiameti, mis likvideeritakse.

Virkus ütles eile, et jätkab küll linnavalitsuse liikmena, ent ettevõtlusameti juhi positsioonil, mitte abilinnapeana. ?Abilinnapea on üldse üks mõttetu ametikoht,? märkis Virkus.

Ettevõtlusameti loomiseni nimetab Tallinna linnavalitsus seni tegutseva linnamajandusameti juhiks selle senise kohusetäitja Kairi Teniste, kes sai ameti juhi kohusetäitjaks pärast Heigo Kaldra lahkumist tänavu septembri alguses.

Abilinnapea kohast loobumist ja ametijuhi kohale pürgimist kaaluvad Virkuse teatel ka abilinnapead Priit Vilba ja Ants Leemets.

Tallinna linnavalitsus otsustas likvideerida hinna- ja konkurentsiameti, linnamajandusameti ja turismiameti ning luua täiesti uue ettevõtlusameti septembri lõpus.

Loodava ettevõtlusameti alla tulevad osaliselt üle senise kolme ameti ülesanded, et tegelda kogu ettevõtlus- ja turundusalaga tervikuna ühes struktuuriüksuses.

Kavandatavate ümberkorralduste eesmärk on Tallinna ettevõtluskeskkonna arendamine, arengut soodustavate programmide väljatöötamine, linna tutvustamine välisriikides ja osutatavate teenuste kvaliteedi tunduv parandamine, selgitab linn eelnõu seletuskirjas.

Otsuse peab kinnitama volikogu.

Lähemal ajal esitab Tallinna linnavalitsus ka eelnõu kontsernipoliitika teenistuse reorganiseerimiseks iseseisvaks äriühinguks.

Autor: BNS

Hetkel kuum