Inno Tähismaa • 18. detsember 2000 kell 9:37

Kranichiga seotud Saare kinnisvaraärimees astus Reformierakonnast välja

Laupäeval esitas avalduse Reformierakonnast välja astumiseks pettustega tuntust kogunud Saaremaa kinnisvaraärimees Vello Kiil, kes väitis end esindavad keskkonnaministrit Heiki Kranichit.

Reformierakonna Saare piirkonna juht, Kuressaare linnapea Jaanus Tamkivi ütles, et erakond rahuldas Kiili avalduse. Kiil tõi lahkumise põhjuseks asjaolu, et temaga seotud süüdistused heidavad varju tema erakonnale.

?Selliste asjade puhul pole palju arutada, tavaliselt niimoodi ka läheb,? põhjendas Tamkivi erakonna otsust Kiili eemalejäämise kohta. ?Kui ta nii kirjutas, siis nii ka läheb.?

Möödunud aasta kevadel esitles Kiil end Saaremaa süvasadama projekti teostajatele kui Kranichi esindajat Saaremaal, kes tagab projekti edu, kui tema ja Kranich sadamas osaluse saavad. Pärast seda, kui AS Undva Sadama juhtkond Kiilile ?ei? ütles, hakkas Kranichi juhitav keskkonnaministeerium sadamaehitajate teele takistusi veeretama.

Tänavu kevadel sõidutas Kiil Kranichit Saaremaal ringi ja tutvustas võimalikke süvasadama asukohti.

Tänavu suvel sõlmis Kiil mitme soomlasega lepingud, millega müüs ligi poole miljoni krooni eest kinnistuid, mille müümise õigus tal puudus. Petta saanud soomlased andsid asja politseisse.

Kiiliga kontakti saamine on raskendatud, kuna tema mobiiltelefon on pidevalt välja lülitatud. Kiil ütles soomlastele, et pettis raha välja, kuna teda ähvardatakse tappa.

Kiil on üks Reformierakonna asutajaliikmetest. Ta oli seotud erakonna Saare piirkonna valimiskampaania rahastamisega enne 1995. aasta valimisi. Kranich oli siis erakonna peasekretär.

Hetkel kuum