Kaido Einama • 24. oktoober 2001 kell 22:00

Võrgukaitse mahub ühte seadmesse

Võrku kaitsev ZyXeli marsruuter Zywall 10 peamised funktsioonid on internetiühenduse jagamine üle lokaalse arvutivõrgu ning arvuti või arvutivõrgu kaitsmine väliste rünnakute eest. Marsruuter ühendatakse kas kaabel- või ADSL modemiga. Lisaks pakettide filtreerimisele on seadmel ka laiendatud tulemüüri funktsioonid. Need on järgmised:

Denial of Service (e. DoS rünne). marsruuter avastab ja tõrjub DoS rünnakud. DoS rünnakuid ei tehta mitte info varastamiseks, vaid pahatahtlikuks võrgu ummistamiseks, et kasutajad ei pääseks enam võrguressurssidele ligi.

Stateful Inspection. (ühesuunalise liikluse reguleerija) ZyWALL 10 teeb kindlaks, kas andmepaketil on lubatud läbi tulemüüri kohalikku võrku minna. Selleks võrreldakse pakette nende pakettidega, mille usaldusväärsus on juba teada. Stateful Inspection lubab kogu kohalikust võrgust algava kommunikatsiooni internetti ning võib blokeerida kogu liikluse, mis tuleb väljast.

Java, ActiveXi ja Cookiede keelamine. Veebilehtedel olevate Java ja ActiveX programmide ning personaalset kasutajainfot sisaldavate Cookiede blokeerimine on mõnikord vajalik, et takistada häkkereid neid tehnoloogiaid andmete varastamiseks kasutamast. Marsruuteriga võib lubada laadimisi ja käivitamisi vaid usaldusväärsetelt lehtedelt.

Sisu filtreerimine. Etteantud nimekirja järgi võib olla vajalik ka väljast laaditava sisu filtreerimine. Kasutajatele võib anda filtrist mööda pääsemiseks parooli.

Network Access Translation. NAT on andmepaketis sisalduva IP aadressi teisendamine. ZyWALL 10 toetab näiteks Traceroute, CuSeeMe, IRCi, RealAudio, VDOLive?i, Quake?i ja PPTPd NATiga. Spetsiaalset seadistamist pole NATil vaja.

Logide salvestamine. Tulemüür-marsruuter on võimeline salvestama sündmusi logifaili ning olulist informatsiooni (näiteks rünnak serverile) saatma e-mail teel süsteemi administraatorile.

Ühes seadmes väikefirma võrguturvalisust tagavat seadet pakub Eestis veel näiteks Nokia.

kasutajaALO SAKS

Pro Step OÜ konsultant

Võrdleksin seda seadet Linuxi arvutiga, mis eelnevalt täitis meie firmas nn. tulemüüri ülesannet. See võrdlus annab antud tootele tõesti mõned eelised, nt väiksemad gabariitmõõtmed kui eraldi arvutil ning puuduv müratase. Puuduseks võrreldes Linuxiga on seadme lõplik konfiguratsioon. Linux vabavarana annab aga väga suured võimalused muutmiseks.

Hetkel kuum