Reformierakond nõustub ID-kaardi kohustuslikkusega

Inno Tähismaa 13. detsember 2001, 13:28

Reformierakonna fraktsioon Riigikogus otsustas täna hommikul mitte toetada seaduse-eelnõu, mis muudaks elektroonilise isikutunnistuse ehk ID-kaardi taotlemise vabatahtlikuks.

Fraktsioon lähtus oma otsuses sellest, et koalitsioonipartnerid, Mõõdukate ning Isamaaliidu saadikud peavad ID-kaardi kohustuslikkust ülioluliseks ning näevad seda valitsuse püsimise ühe tingimusena.

?Me ei saa ka praegu päriselt aru, miks peab ID-kaart olema kohustuslik. Kui tegemist on hea asjaga, nagu väidavad peaminister ja siseminister, siis oleme veendunud, et hea asi müüb ennast ise,? kinnitas Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen.

?Jään seisukohale, et esitatud eelnõu ma tagasi ei võta,? märkis ID-kaardi projekti elluviimise räpakust korduvalt kritiseerinud Ignar Fjuk, kes on parlamendis arutusele tuleva kaardi vabatahtlikkust taotleva seaduseeelnõu üks autoritest.

?Ükski neist põhjustest, mis tingisid eelnõu esitamise kuus kuud tagasi, ei ole kadunud. Pigem vastupidi. Eelnõu toetuseks on lisandunud rohkesti uusi argumente,? kinnitas Fjuk.

?Jääb üle loota, et funktsioonid, mida ID-kaardiga kaasa lubatakse, rakenduvad võimalikult kiiresti,? lisas Reformierakonna fraktsiooni esimees Riigikogus Jürgen Ligi. ?Oleme ometi rõõmsad, et meil õnnestus saavutada ristdoteerimise vähendamine, see tähendab olukord, kus kalleid ID-kaarte oleksid pidanud kinni maksma märgatavalt odavama omahinnaga passide saajad.?

Siseministeerium soovis esialgu passi hinnaks kehtestada 380 krooni ja ID-kaardi hinnaks 100 krooni. Reformierakonna fraktsiooni parandusettepanek, mis parlamendi poolt heaks kiideti, kehtestab mõlema dokumendi hinnaks 150 krooni. Kui passi ja ID-kaarti taotletakse koos, tuleb kodanikel nende eest tasuda kokku 250 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing