Toomas Truuverk • 20 detsember 2001

Soodne keskkond ja tugev sisemine motivatsioon tõid hea tulemuse

Koos ettevõtte arenguga on käinud loomulikult kaasas ka majandustegevust numbriliselt iseloomustavad näitajad. Möödunud, 2001. aasta oli majandustulemuste osas Äripäeva Kirjastuse jaoks nii mõneski mõttes oluline ja meeldejääv. Tegemist on kahtlemata Äripäeva läbi aegade kõige edukama aastaga.

Kuigi detsembri tulemused pole veel teada, võib eeldada, et kirjastuse käive kujuneb 109?110 miljoni krooni ja kasum 20 miljoni krooni piirimaile. Mõlemad näitajad on sellised, milleni Äripäev varem küündinud ei ole.

Vaadates ajaloos tagasi, siis alates esimesest täispikast tegevusaastast tänaseni on Äripäeva Kirjastuse (toona küll Mainor Bonnier Kirjastus) käive kasvanud umbes 1800 korda ? krooniaja jooksul ehk viimase üheksa aastaga ligi 40 korda ja viimase viie aastaga 2,3 korda. Sarnane areng on olnud tõenäoliselt iseloomulik kogu Eesti ärimaastikule sel perioodil. Viiendik 12aastase perioodi käibest ja kolmandik kasumist teeniti 2001. aastal.

2001. aasta korralikud majandusnäitajad tuginesid suuresti järgnevatele Äripäeva Kirjastust oluliselt mõjutanud sündmustele:

oli hea majandusaasta, kus Eesti majandus näitab tõenäoliselt kokkuvõttes umbes 5protsendilist sisemajanduse kogutoodangu kasvu;

oli hea reklaamiaasta, pluss Äripäeva reklaamimüüjate tõhus panus aitas suurendada meie turuosa;

Äripäev pakkus huvi lugejatele ? meie tellijate arv kasvas aastaga ca 1200 võrra ehk 11;

oli hea seminariaasta ? Äripäeva seminare ja konverentse külastas kokku ca 3500 kuulajat;

oli hea käsiraamatuaasta ? Äripäeva Kirjastus avaldas kolm uut käsiraamatut, kokku on neid nüüd 14 ning tellijaid kokku ca 7200;

novembris 5aastaseks saanud venekeelne majandusleht Delovõje Vedomosti suurendas tellijate arvu umbes 10 ja reklaamikäivet 23;

sulgesime erainvestorile mõeldud ajakirja Tulu, seda peaasjalikult sihtgrupi ehk siis erainvestorite vähese arvu tõttu.

Alates esimesest täispikast tegevusaastast tänaseni on Äripäeva Kirjastuse käive kasvanud umbes 1800 korda ? krooniaja jooksul ehk viimase üheksa aastaga ligi 40 korda ja viimase viie aastaga 2,3 korda.

2000. aasta oli hüppelise tõusu alguse aeg

Hetkel kuum