Ülo Toomsalu • 28. jaanuar 2002 kell 7:17

Kohtuametnikud said kauaoodatud palgatõusu

Seni 3240 krooni eest kuus kohtunikke abistanud istungisekretärid saavad lõpuks kätte kauaoodatud 500kroonise palgatõusu, sest justiitsminister allkirjastas reedel asjakohase käskkirja, kirjutab Postimees.

Kokku saab juba jaanuari töö eest suurema palga 359 teenistujat, alates seni vaid 2240 krooni kuus teeninud tehnilistest sekretäridest ja lõpetades Tallinna linnakohtu kantseleide juhatajatega.

Justiitsminister Märt Rask ütles, et teenistujate palgatõusu hakati kavandama juba kolm aasta tagasi. Selleks vajalik raha leiti aga alles tänu mullusele kohtutäiturite süsteemi erastamisele, mille tulemusena muutus 170 riigipalgal olnud täiturit eraettevõtjaks. Tänu sellele vabanes ka selleks aastaks täituritele mõeldud palgafond - 4,1 miljonit krooni.

Tallinna linnakohtu esinaine Helve Särgava tunnistas, et kohtuteenistujate palkade tõstmiseks oli viimane aeg, sest vähene sissetulek andis ja annab praegugi tunda kaadrivoolavuse ja kvaliteetse personali puudumise näol. Seetõttu on kohtud pahatihti pidanud sekretäriks palkama inimese, kes on uksest sisse astunud ja osanud seda tööd küsida.

Hetkel kuum