Ülo Toomsalu • 1. märts 2002 kell 6:15

Vanametalli konkursil osaleja kahtlustab pettust

Narva Elektrijaamade ASi poolt välja kuulutatud konkursi musta metalli müümiseks võitis EMEX, kuigi väidetavalt alles teisel katsel, kirjutab SL Õhtuleht.

?Kui tegime hinnapakkumise metallile, oli meie oma parem, aga võitis ikka EMEX,? ütleb OÜ Floccosa esindaja Roland Pullerits.

?Pärast meie pakkumist oli EMEX veel ühe pakkumise teinud, mis siis oli veel soodsam kui meie oma, ja nii ta võitiski,? räägib ta. ?Imelik, kas on teine konkurss tehtud või? Ilmselt lekkis info lihtsalt välja. Konkursi tingimused jätsid muidugi soovida - millal need ümbrikud avati, kelle juuresolekul ja kuidas, ei tea üldse.?

Firma esindaja sõnul pole siiani kirjalikku teadet tulnud, kes ametlikult võitis. ?Telefoni teel öeldi, et EMEX oli parem, aga...? ootab Pullerits Narva Elektrijaamadelt kirjalikku paberit tulemuste kohta. ?Kokku soovisid Narva Elektrijaamad lahti saada 10 000 tonnist metallist ehk räägime umbes 10 miljonist kroonist aastas.?

ASi Narva Elektrijaamad hankeosakonna juhataja Aleksandr Redkozubovi sõnul toimus üksainus konkurss ja selle võitis EMEX. ?Toimus konkurss mustast metallist lahtisaamiseks, mis pärines 11. energiabloki renoveeritud katlast. Kuivõrd Floccosa pakkumine oli madalam, siis võitis EMEX,? selgitab Redkozubov.

Ta ei avalikusta, kui suurtest summadest käib jutt. ?Meie leping EMEXiga lõppes eelmisel aastal ja otsustasime korraldada uue, mille siis uuesti võitis EMEX,? kõneleb ta. Redkozubov märgib, et midagi hämarat ja kriminaalset asjas küll pole.

SL Õhtulehel polnud eile võimalik tabada EMEXi juhtkonnast kedagi, kes olnuks pädev küsimust kommenteerima.

Hetkel kuum