Ülo Toomsalu • 29. august 2002 kell 6:22

PM: Verevähihaige Marge Valdmann saab ravi jätkata kohtu abil

Tallinna halduskohus kohustas haigekassat tasuma verevähki põdeva Marge Valdmanni ravimi eest alates 12. juulist kuni kohtuotsuse avalikustamiseni.

Valdmanni kaebust, milles ta palus tunnistada õigusvastaseks haigekassa otsuse keelduda talle hüvitamast ravikulusid, arutab kohus 27. septembril, kirjutab Postimees.

Valdamanni kasutatava verevähiravimi Gliveci ravikuur maksab ühes kuus ligi 40 000 krooni ja et ravim pole haigekassa soodusravimite nimekirjas, jääb selle muretsemine ja selle eest maksmine patsiendi hooleks.

?Suur tänu annetajatele, kelle tõttu ma olen siiani saanud end ravida. Pühapäevaks on mul rohud otsas,? nentis Valdmann. ?Neid haigeid on veel, kelle elu ripub juuksekarva otsas. Kahjuks on meie ravikindlustussüsteem liiga paindumatu.?

?Saime kohtumääruse kätte ja teeme oma otsuse arvatavasti esmaspäeval,? kommenteeris Eesti Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov. Ta lisas, et kohtumääruse järgi tuleb ravim hüvitada, kuid samas jääb haigekassale õigus esitada omapoolne kaebus.

Eelmisel nädalal kinnitasid haigekassa juhatuse liikmed ajakirjanikele, et ei näe ette Gliveci lülitamist soodusravimite nimekirja.

Haigekassa lubas erandkorras hüvitada ravimite hinnast kuni 10 000 krooni aastas. Ravikindlustusseaduse järgi on järgmisel aastal hüvitamise piir 20 000 krooni aastas.

Hetkel kuum