17. oktoober 2002 kell 12:43

Börsiülevaade: Eesti Telekom hüppas tulemuste peale üles 5%

Täna hommikul oma head kvartalitulemused avaldanud Eesti Telekomi aktsia tegi ühe selle aasta tugevaima tõusu, kerkides päevaga 5,26%.

Peamiselt jõudsid täna väärtpaberiga kaubelda vaid väikeinvestorid.

39 tehingu keskmiseks kauplemismahuks kujunes 500 aktsiat.

Sellest hoolimata sulgus väärtpaber 78,23 kroonil (5 eurol) ehk tasemel mida viimati nähti 30. mail. Erinevalt tänasest omas aktsia siis veel aga 5,50 kroonist dividendiõigust.

Päevasiselt liikus aktsia läbi ka psühholoogilisest 5 euro tasemest, katsudes ära 5,03 eurot (78,70 krooni).

Kolmanda Tallinna börsi ettevõttena oma kvartalitulemused avaldanud Eesti Telekom on kahtlemata pakkunud investoritele kõige rohkem rõõmu.

Ehkki telekomiettevõtte ei suutnud III kvartalis klientidelt rohkem raha välja meelitada kui talt turul oodati, näitas ta väga head kasumlikkust, mille tõttu ulatus ta tegevuskasum enne põhivõra kulumit kui ka puhaskasum prognoositust märksa suuremaks.

Nagu näha, reageeris sellele täna ka aktsia hind.

Viimase aasta jooksul eile oma kolmandast kvartalikashjumist teatanud Viisnurga aktsia lisas eilsele 4,1%-le kaotusele veel 4,4%, sulgudes 34,42 kroonil (2,20 eurol).

Investorite õnneks oli languse taga kõigest väärtpaberi suur ostu- ja müüginoteeringu vahe. Pigem tundub, et väärtpaberi langus on selleks korraks pidurdunud.

Hetkel kuum