22. oktoober 2002 kell 12:19

SEC uurib uut võimaliku insidertehingut

USA väärtpaberijärelvalve SEC plaanib esitada väärtpaberipettuse süüdistuse Martha Stewartile ImClone Systems aktsiate müügi osas.

See on halb uudis kodukujunduse eksperdile ja Martha Stewart Living Omnimedia peadirektorile Martha Stewartile, kes on antud aktsiamüügi tõttu ka USA Justiitsministeeriumi uurimise all, kirjutab majandusajaleht Wall Street Journal, tuginedes asjasse puutuvate allikate kinnitusele.

Peale selle on Martha Stewart ka üks suurimaid pankrotikaitse all oleva Kmart kaubamärgi partnereid, kelle toodete müügimaht küündib aastas 1,5 mld dollarini (24 mld kroonini). Jaekaubanduskett müüb päevas üle 5000 eksklusiivse Martha Stewart Everyday toote, alates kardinatest kuni aiatoolideni.

SEC tegi oma käigu mõni nädal peale seda, kui biotehnoloogiafirma ImClone peadirektor Samuel Waksal, kes oli ühtlasi Stewart sõber, mõisteti süüdi insidertehingutes.

Süüdistajad kaaluvad Martha Stewart vastutusele võtta, kuna ta müüs ImClone aktsiaid peale seda kui sai väidetavalt Waksalilt siseinformatsiooni, et ametnikud ei anna luba ühe ettevõtte vähiravimi turuletoomiseks ja pärastpoole tegi valesid avaldusi aktsiate müügi põhjuse kohta.

Stewart loobus enda sõnul möödunud aasta detsembris 4000 ImClone aktsiast seetõttu, et ta oli andnud maaklerile korralduse müüa aktsiad kui nende hind langeb alla 60 dollari.

Maakleri sõnul tal sellist korraldust polnud antud. Hiljem ta tunnistas, et ta müüs aktsiaid, kuna oli öelnud Stewartile, et ImClone juht ja ta tütar üritavad oma aktsiatest vabaneda.

Maakler mõisteti antud teo eest süüdi.

Selle aasta jaanuari lõpuks kukkus ImClone aktsia alla 20 dollari ja praegu liigub allapool 8 dollari taset.

Hetkel kuum