Ülo Toomsalu • 1. november 2002 kell 6:02

EPL: Pärnu linnavolikogu esimehel kõrge palk

Suure tõenäosusega hakkab täna Pärnu volikogu esimehe kohale valitav Margus Tammekivi teenima 17 500 krooni kuus.

Tund aega enne uue volikogu esimese istungi algust sõlmivad Keskerakond, Reformierakond, Isamaaliit ja Ühendatud Rahvapartei koalitsioonilepingu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Volikogu esimehe kandidaadiks on keskerakondlane Margus Tammekivi, aseesimeesteks Väino Linde Reformierakonnast ja Andres Põder Isamaaliidust.

Kaks nädalat tuliselt linna juhtpoliitikute kohtade üle vaidlevate Keskerakonna ja Reformierakonna kokkuleppe hinnaks on see, et reformierakondlane Väino Hallikmägi saab linnapeaks, kuid vastutasuks saab Tammekivi palgalise koha.

Vastupidiselt valimiseelsetele lubadustele suureneb linnakassast makstav palgafond, sest kuigi tulevikus on üks abilinnapea vähem, tekib juurde rahandusnõuniku koht.

?Tööpuuduse likvideerimiseks on teisi kohti peale Pärnu linnavalitsuse ja volikogu,? ütles Res Publica esinumber Külvar Mand, kelle hinnangul ei tohiks volikogu esimees nii kõrget kuupalka saada. ?Linnavalitsus ei tohiks töötada kui sotsiaalabiasutus, kus lähtutakse sellest, et inimesel pole äkki tööd.?

Hetkel kuum