Ülo Toomsalu • 18. detsember 2002 kell 6:01

EPL: Vedurimehed valisid Väädi asemele uue juhi

Eesti Vedurimeeste Ametiühing tagandas raha riisunud ning enesetappu üritanud Tõnu Väädi eile ametist ning valis uue juhi.

?Midagi seisma jäänud ei ole, lihtsalt ühel inimesel on midagi juhtunud,? kommenteeris ametiühingu uus juht Heino Rüütel Eesti Päevalehele Väädiga toimunut. ?Selline juhtum on praeguses Eestis kõige tavapärasem asi.?

56aastane Rüütel töötas viimati Muuga sadamas lootsina. Lootside ametiühingu usaldusisikuna vallandatud Rüütlil on käsil kohtuprotsess oma endise tööandjaga.

Eile koos olnud vedurimehed langetasid otsuse Väädi tagandamiseks tagaselja. ?Lausa nõuti, et ta tuleks, kuid tal on mobiiltelefon väljas ja ta ei anna ennast näole,? ütles vedurimeeste ametiühingu juhatuse liige Toivo Kaur.

Rüütli sõnul usaldas ametiühing Vääti liiga palju, kuid see on mõistetav. ?Mida vedurimees revideerimisest teab, tema sõidab veduriga ja usaldab,? lausus ta. ?Need on Eesti praeguse aja vitsad, mis on vaja kätte saada, et edasi minna.?

Esialgsete kinnitamata andmete kohaselt kuni 200 000 krooni kõrvaldanud Väät võttis raha välja mitme pangakaardiga.

Kauri kinnitusel oli 1994. aastast ametiühingut juhtinud Väädi tegevuse suhtes kahtlusi aastaid tagasi. Tema sõnul ei esitanud Väät juhatusele kulude kohta nõutud dokumente.

Kauri sõnul puudus Väädi tegevuse üle igasugune kontroll, ka revisjonikomisjon, mis ametiühingujuhi tegevust oleks pidanud uurima, ei töötanud. ?Revisjoni polegi tehtud, see oli kõik fiktiivne,? ütles ta.

Rüütli sõnul poleks ametiühing Väädi vargust enesetapukatseta avalikkuse ette lasknud, vaid oleks asja siseringis lahendanud.

Kahe nädala eest veene läbi lõigata üritanud Väät on psühhiaatriahaiglas.

Hetkel kuum