15. jaanuar 2003 kell 8:42

Merrill Lynch ootab 2003. aastal Euroopas tasast aktsiaturgu

Euroopa aktsiaturud kõiguvad sel aastal kitsas vahemikus andes head võimalused kauplejatele, vahendab AFX Merrill Lynchi analüüsi.

Parimat tootlust peaksid pakkuma tipptarbjabrände omavad ja kommunaalmajandusefirmade aktsiad.

'Sellest aastast tuleb kaupleja-aasta,' ütles Merrill Lynchi Euroopa võlakirjastrateeg Cesar Molinas.

Kui 2002. aastal tasustati heldelt neid, kes julgesid võtta aktsiatevastast nägemust ja teenida intressilangusest, siis sel aastal tuleb vastandina strateegilise nägemuse järgi investeerimise asemel taktikalise kauplemise aasta.

Investeerimispanga Euroopa aktsiastrateeg Michael Hartnett on mures fondijuhtide liigoptimismi tõttu, mis väljendub viimaste ootustes tugevas firmade kasumite taastumises sel aastal. Vastupidiselt analüütikute konsensusele, mis näeb ette 7-15 protsendist kasumikasvu sel aastal, ootab Merrill Lynch 0-5 protsendist kasumikasvu.

'Makrotrendid liiguvad praegu Euroopa firmade kasumitekasvule vales suunas,' kirjutab Hartnett ülevaates. 'Euro tugevneb, naftahind tõuseb ning USA ja Briti tarbijanõudlus annab järgi.'

Madal ühekohaline kasumikasvuootus teeb Euroopa aktsiaturu oodatavaks P/E suhtarvuks 17, mis pole odav.

Briti FTSE 100 indeks peaks sulguma selle aasta lõpus 3900 punktil (hetkel on väärtus 3959 punkti). Hartnett muretseb Briti aktsiate langusriski pärast, mis võib juhtuda kinnisvaraturu järsu kukkumise korral.

Merrilli hinnasiht Dow Jones Stoxx50 indeksile, mis koosneb Euroopa aktsiatest, on 2300 punkti.

Investeerimispank soovitab Euroopas tugeva rahavooga firmade aktsiad. Ka firmad, kes on saavutanud edu bilansi restruktureerimisel on soovitatavad.

'Tarbekaupade tootjad naudivad tugevaid brände, jaotuskanaleid ja kõrgeid sisenemisbarjääre, mis jätavad firmadele positiivsed rahavood ja tervislikud marginaalid,' teatas pank.

Madala välisriskiga kommunaalmajanduse traditsioonilistel aladel tegutsevate firmade aktsiad on samuti soovitud.

Telekommunikatsioonifirmad naudivad tugevaid rahavoogusid ja omavad vähest riski euro tugevnemisest.

Võlakirjaturul soovitab Molinas pikki euribori positsioone eeldades Euroopa Keskpangalt intressikärpeid seoses nõrga majandusega.

Merrill prognoosib seda, et Euroopa Keskpank alandab intressimäära 2,75 protsendilt 2,5-le.

'Kui euro jätkab tugevnemist, võime me näha veelgi agressiivsemat Euroopa Keskpanga intressialandamist,' teatas pank.

Kontrastina peaks Briti keskpank tõstma intressi 4,0 protsendilt 4,75 protsendile. Seetõttu soovitab Merrill Lynch müüa Briti fikseeritud tulususega võlapabereid ja osta Euroopa omi.

Hetkel kuum