Viktoria Korpan • 28. jaanuar 2003 kell 13:25

Eesti Post investeerib tänavu ligi 74 mln krooni

Eesti Post investeerib tänavu 73,7 miljonit krooni, suurem osa sellest läheb infrastruktuuri arendamisse.

17,7 miljonit krooni läheb transpordi arendamiseks ja kokku 19 miljonit krooni investeeritakse ettevõtte riist- ja tarkvara kaasajastamisele, rääkis Eesti Posti finantsdirektor Reet Rohtla.

2002. aastal oli Eesti Posti investeeringute maht 46,5 miljonit krooni.

?Eesti Post on Balti riikide suurim postifirma, vaatamata sellele, et Eesti on väiksem nii elanike arvu kui ka territooriumiga,? ütles Eesti Posti tootmisdirektor Maire Lodi.

Eesti Post kannab aastas laiali 70,3 miljonit kirja ja 1,4 miljonit pakki. Läti Posti vastavad näitajad on 45,4 miljonit ja 0,09 miljonit ning Leedu Postil ? 41,5 miljonit ja 0,2 miljonit.

Eesti Posti kaudu saadetavast kirikorrespondentsi moodustavad ärikliendilt erakliendile saadetavad kirjad 52 protsenti, rääkis tänasel pressikonverentsil Eesti Posti finantsdirektor Reet Rohtla. Ärikliendilt ärikliendile saadetakse 34% kirjadest ja erakliendilt erakliendile 6% ja erakliendilt ärikliendile 8%.

Eraklient saadab keskmiselt 3 kirja aastas.

?Vahendame ka makseid, näiteks, gaasi- ja üürimakseid, neid on 4,6 miljonit tükki aastas,? lisas Lodi.

Eesti Postil on hetkel 548 postiasutust ja 280 postiautot.

Maire Lodi sõnul täidavad postkontorid mõnes kohas ka poe funktsiooni.?Tarbijate ühistud on paljudes maakohtades uksed kinni pannud, aga elanikud tahavad esmatarbekaupu kätte saada,? rääkis Lodi. ?Postkontorist saab aga osta näiteks suitsu, shokolaadi, vihikut.?

Hetkel kuum