Keila valla aktiivseimad ehitustegevuse piirkonnad on Lohusalu, Laulasmaa, Kloogaranna ja Meremõisa-Keila-Joa piirkond.
Planeerimis- ja ehitustegevus on Keila vallas viimase paari aasta jooksul hoogustunud ning vaibumise märke näha ei ole, pigem vastupidi, ütles Keila vallavalitsuse maanõunik Kadri Kreisman.
Kuna tegemist on küllaltki pikaajalise protsessiga, siis ei ole väga laiaulatuslikku uute elanike sissevoolu veel toimuda jõudnud, nentis Kreisman.
'Küll aga on kehtestatud detaiplaneeringute alusel moodustatud kümneid ja kümneid uusi ehituskrunte, millest osa on ka omale uued omanikud leidnud. Valdavalt tegelevad nö arendustööga maaomanikud ise, heaks näiteks maaomanike koostööst võib tuua Lohusalu küla detailplaneeringu,' lisas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kreismani sõnul on üheks silmapaistvaks suunaks valla ehitusalal suvilate ümberehitamine aastaringselt kasutatavateks elamuteks. Viimasel ajal võib täheldada ka seda, et maaomanikud asuvad arendama maid, mis ei asu otseselt rannikupiirkonnas - nt. Valkse, Illurma ja Käesalu külades. Siin arvestavad omanikest arendajad ehk peamiselt alade lülitumisega Keila linna infrastruktuuride mõjuallasse ning suhteliselt head ühendust ka Tallinnaga.
'Valla huvi on, et läbi elamuarenduse valda liikuv potensiaal leiaks rakendust ka valla elu ja ettevõtluse elavdamises. Kuid selle mõjutamises on kohaliku omavalitsuse käed võrdlemisi seotud - nõrk tulubaas pärsib infrastruktuuri arendamist ning riigi majanduslik orientatsioon soosib ettevõtlusinvesteeringute konstrenteerumist Tallinnasse. Vaid paari-kolmekümne kilomeetri kaugusel Tallinnast valitseb ettevõtluse seisukohalt täielik ääremaa,' lisas maanõunik.