Ülo Toomsalu • 14. mai 2003 kell 6:07

EPL: Maksuamet võttis tööle Keskerakonnale lähedase Paabo

Maksuameti peadirektor Aivar Sõerd võttis ühe tähtsama osakonna asejuhina tööle Keskerakonnaga seotud endise Tallinna politseiprefekti Helmut Paabo.

Paabo töötab alates 8. aprillist asetäitja kohusetäitjana maksuameti järelevalveosakonnas, mis tegeleb kõigi olulisemate maksujuurdluste ning tähtsamaid isikuid puudutavate juurdlustega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Muu hulgas menetleb järelevalveosakond praegu rahandusminister Tõnis Paltsiga seotud maksuprobleemi. Sellele osakonnale alluvad ka maksupettuste tõkestamise talitus ja revisjonitalitus.

Selle aasta 1. jaanuari seisuga kuulus Paabo veel Keskerakonda. Eile ütles ta, et on esitanud avalduse erakonnast lahkumiseks. ?Ma pole eriti kunagi väga parteilane olnud,? ütles Paabo.

?Loomulikult möönan, et see on erandlik juhtum, kui keegi meie töötajatest on seotud poliitiliste ringkondadega, aga mõned üksikud näited on veel,? ütles Sõerd. ?Kuna ta pole enam Keskerakonna liige, siis ma väga suurt probleemi enam ei näe.?

Kunagi varem pole erakondadega seotud inimest maksuametisse nii kõrgele kohale võetud.

Viimastel kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Paabo on olnud Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare nõuandja politseid ja sisejulgeolekut puudutavates küsimustes koos Koit Pikaro ja Aivar Toomperega.

Hetkel kuum