Sirje Niitra • 19. mai 2003 kell 13:03

Bussiliiklus Tallinna naabervaldadesse harveneb

Kuna Harju Maavalitsus loobus liinide osalisest doteerimisest, harveneb bussiliiklus Tallinnast naabervaldadesse, teatas Raepress.

Tallinna ühistranspordi ühtses piletisüsteemis olevatest bussiliinidest ulatuvad Harju maakonna piiridesse kuus bussiliini. Need on liinid 1A, 18, 27, 29, 34 ja 38. Eelnevatel aastatel on Maavalitsus osaliselt neid liine doteerinud 1,5 miljoni krooniga aastas.

27. veebruaril 2003 teatas aga maavalitsus, et keeldub nende liinilõikude toetamisest ja soovitas raha küsida Tallinna naabervaldadelt. Linnavalitsus pöörduski märtsikuus Viimsi, Harku, Saue valla ja Maardu linna poole ettepanekuga sõitjateveo osaliseks doteerimiseks.

Viimsi ja Harku vald leidsid võimaluse kulude osaliseks katteks vastavalt 200 ja 80 tuhat krooni. Maardu linna ja Saue valla eelarves selleks raha ei leidunud.

'Olukorras, kus Harju Maavalitsus bussiliinide doteerimisest loobus ja Tallinna naabervaldade kohalikel omavalitsustel pole selliseid kulutusi selle aasta eelarvesse planeeritud, tulebki alates esimesest juunist Harju maakonda ulatuvate bussiliinide sõidugraafikutes olulisi muudatusi teha,' ütles Tallinna abilinnapea Toomas Vitsut.

Hetkel kuum