28. mai 2003 kell 13:24

Börsiülevaade: Hansa tõusis esimest korda üle 285 krooni taseme

Hansapanga aktsia tõusis täna Tallinna börsil taas uue rekordtasemeni, ületades esimest korda 285 krooni joone.

Kui viimased viis päeva on Hansapanga aktsia näidanud end nõrgalt, siis täna lisandus aktsiale päevaga 3,1% ning väärtpaber sulgus 285,39 kroonil (18,24 eurol).

Väärtpaberite hinnanoteeringute vahe kärises päeva lõpuks 3,3 kroonini, viies aktsia parima müüginoteeringu koguni 287,90 kroonini.

Hansabank Marketsi maakleri Romet Tepperi sõnul tõstis Hansapanga aktsiat täna väga väike likviidsus. Eriti nõrk oli aktsiate pakkumise pool, kuna müüjad on äraootaval seisukohal.

Samas ei näe ta ka mõtet aktsiat müüa, kui ei leita kõrvale samaväärset tootlust pakkuvat investeeringut.

Üldjuhul domineerivad Tepperi sõnul turul välismaised ostjad, kellest osa soovivad võtta viimast enne kui Eesti Euroopa Liiduga liitub. Tepper märkis, et peale liitumist saavad siia hakata investeerima fondid, kellel praegu piirangud seda teha ei luba.

Välismaalaste huvi Tallinna börsi aktsiate vastu on loomulik, kui vaadata kui suur osa ettevõtete aktsiatest on läinud välismaalaste kätte.

Statistika põhjal oli 1. mai seisuga eestlaste käes 19,6% Tallinna Börsi aktsiatest. Väga suur on selle hulgas Eesti riigi osa Eesti Telekomis.

Tepper ootab traditsioonilist Eesti börsisuve. 3-4 mln krooniseid päevi nagu paar aastat tagasi küll ei tule, kuid kauplemisaktiivsus langeb ning hinnad peaksid odavnema.

Hetkel kuum