Ülo Toomsalu • 9. juuli 2003 kell 6:50

EPL: Arstide palgatõusu arutamine lükkus edasi

Eile ei selgunud meditsiinitöötajate palgatõusu ulatust, sest ei jõutud kokkuleppele, kui palju tuleks tõsta raviteenuste piirhindu.

Piirhindade tõusust on haiglajuhid lubanud tõsta arstide, õdede ja teiste meditsiinitöötajate tunnipalka, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Täna mingit kompromissi ei sündinud, aga ministri sõnade järgi ei astunud me tagasi, vaid igal juhul edasi,? vahendas haigekassa pressiesindaja Anne Osvet sotsiaalminister Marko Pomerantsi sõnu.

Seni olid haigekassa ja sotsiaalministeerium pakkunud meditsiinitöötajate miinimumpalkade tõstmiseks raviteenuste piirhindade tõstmise teel ligi 72 miljonit krooni poolaastaks.

Haiglate, arstide ja teiste meditsiinitöötajate liidud soovisid 132 miljonit krooni. Seepärast keeldus haigekassa nõukogu eelmisel nädalal lisaeelarvet kinnitamast ning nõudis haiglate liidult täpsemaid arvutusi.

Osveti sõnul ei vaidlustanud haiglate liit eile haigekassa ja sotsiaalministeeriumi arvutusi.

Haiglate liidu juhataja Meelis Roosimäe sõnul soovisid liidud tõsta ka kõrgemalt kvalifitseeritud meditsiinitöötajate palka, kuid pakutud summade järgi pole see võimalik.

?Tundub, et arstide ja õdede esindajad lepivad sellega, et palgatõus on vaid miinimumtasu osas,? ütles Roosimägi. ?Siis ei jää meilgi midagi muud üle.?

Varem on haiglate liidu esindajad öelnud, et ei saa palgatõusu tagada, kui piirhinnad soovitud ulatuses ei tõuse. Nüüd arutab liit järgmisel üldkogul palkade tõstmise võimalikkust.

Osveti sõnul arutavad sel nädalal pakkumist ka arstide ja õdede liidud.

Töötajate esindajad soovivad arstide miinimumpalgaks 50, õdedele 25 ja hooldustöötajatele 18 krooni tunnis.

Hetkel kuum