Ülo Toomsalu • 13. november 2003 kell 6:22

Põhjarannik: Hamburgi ajaleht nimetab Narvat Euroopa inetuimaks linnaks

Narvast saab Eesti liitumisel Euroopa Liiduga selle kõige koledam linn, väitsid hiljuti piirilinna väisanud saksa ajakirjanikud Hamburger Abendblatis.

«Kui Eesti järgmisel aastal ELi astub, on Narva vast kõige inetum ja hooletusse jäetum linn uues Euroopas,» vahendab Hamburgi ajalehte Hamburger Abendblatti Põhjarannik.

«Linna külastajaid haaravad viletsus ja lahendamata probleemide rohkus. Euroopa eelpost Venemaa piiri ääres on alla käinud, lagunenud, iganenud,» kirjutasid 341 000 tiraa?iga ajalehes kaks reporterit.

«See, et vihma tibab, sobib nähtuga kokku. Klishee või mitte, aga päikest ei suutnud me siin endale üldse ette kujutada,» jätkasid sakslased. «Peaaegu tühjad tänavad selles Kirde-Eesti linnas on hallid. Need mõjuvad räpaselt, kuigi kojamehed oma kehvade luudadega väsimatult pühivad.»

«Majade fassaadid murenevad, aknaruudud on pimedad või lõhutud,» lisasid sakslased kirjeldusele värvi, märkides, et Narvas on iga kolmas töötu, peaaegu iga kümnes uimastisõltlane ja keskkond tugevalt saastatud.

Saksa ajakirjanikud võtsid oma jutu kokku lausega: «Narva, ilma lootuseta linn - tere tulemast Euroopasse!»

«See on täielik jama,» kommenteeris artiklit Narva linnavolikogu esimees Mihhail Stalnuhhin. «Igaüks näeb, mida ta soovib näha. Arvan, et Narva pole sugugi hullem kui mõned Hamburgi linna rajoonid.»

Linnavolikogu esimehele meenus, et loo autorid said teel Narva kiiruse ületamise eest trahvi ja nad ei pääsenud Kreenholmi, mida soovisid seestpoolt filmida.

Hetkel kuum