Ülo Toomsalu • 10. detsember 2003 kell 5:37

EPL: Rahvaliit sai Alliku pärast kritiseerida

Res Publica ja Reformierakond heitsid valitsusliidukaaslasele Rahvaliidule ette nende saadiku Jaak Alliku arupärimist sotsiaalminister Marko Pomerantsile.

Hiljutise valitsuskriisi ühe initsiaatori Alliku soolo oli arutlusel esmaspäevasel koalitsioonijuhtide kohtumisel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Res Publica ja Reformierakond ei nõudnud otseselt Alliku õpetajate streiki puudutanud arupärimise tagasivõtmist, kuid soovisid, et tulevikus koalitsioonikaaslased üksteise ministritele arupärimisi ei esitaks.

Alliku kritiseerijate sõnul on absurdne, kui valitsusliidu liikmed hakkavad üksteisele arupärimisi esitama, olles ise koalitsiooni kuuludes valitsuse poliitikaga seotud.

Allik väitis, et tema poole pole selles küsimuses otseselt keegi pöördunud. ?Loodan, et härra Pomerants vastab arupärimisele, mis puudutab järgmise aasta palgakorraldust,? ütles Allik.

Üheselt streikijate poolele asunud Rahvaliidu fraktsiooni aseesimees Allik päris oma koalitsioonipartnerilt veel, miks ei täida valitsus 2001. aastal TALOga sõlmitud palgakokkulepet.

Selle järgi pidi kõrgharidusega töötaja kuupalga alammäär olema 2002. aastal vähemalt riigi keskmise kuupalga tasemel.

Hetkel kuum